Vrau 8 kushërinjtë/ Ritvan Zykaj i telefonoi policisë për t’u vetëdorëzuar

Zbardhen detaje të reja lidhur me masakrën e Selenicës në Vlorë, ku Ritvan Zykaj ekzekutoi me breshëri kallashnikovi tetë kushërinjtë e tij, mes tyre...

Muzeu i Krujës, objektet që tërheqin vëmendjen e vizitorëve

Viti i Skënderbeut i ka ridimensionuar muzetë dhe objektet e vizitueshme që lidhen me figurën e heroit kombëtar të shqiptarëve, duke bërë që jo...

Nishani: Shqipëria po zhbëhet, në vitin 2030 do jemi më pak se 1 milion

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka komentuar të dhënat e INSTAT lidhur me popullsinë në vend. Ai tha se shqiptarët po largohen...

Ilir Meta viziton Brezovicën, i kënaqur me bashkëjetesën e admirueshme mes serbëve dhe shqiptarëve

Presidenti Ilir Meta, mëngjesin e sotëm ka vizituar fermat ku kultivohen mjedrat në komunën e Shterpcës (Brezovicë). Sipas Metës Shterpca është një komunë model,...

Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes...

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua....

Humb jetën në SHBA 36-vjeçari shqiptar, la pas gruan dhe djalin 12-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti automobilistik në Ilinois. Mediat...

Sërish tërmet në Shqipëri pas mesnate, ja ku ishte epiqendra

Tërmetet muk ndalen ne shqipëri. Një goditje e re pas mesnatës. Sipas IGJEUM ka akoma lekundje termeti në Shqipëri. Goditja e fundit ka qënë...

Ahmet Prençi: Situata kriminale në Shqipëri e frikëshme, vettingu, ‘peshqit’, antimafia…….

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi paralajmëron se situata kriminale në Shqipëri është shumë delikate dhe e frikshme. Sipas tij është si një...

‘Ali Baba’ në krye të qeverisë i griu 40 milionë euro për WC e...

Shpenzimet e qeverisë për pajisjen e zyrave që kanë kapur 40 milionë euro ose 5 miliardë lekë vetëm për shtatë muajt e parë të...

Divjaka “pushtohet” nga turistët, mbi 50 mijë pushues në dy ditë

Plazhet e Divjakës janë kthyer në një nga destinacionet e preferuara për pushuesit vendas dhe të huaj, ku në datat 14-15 të këtij muaji,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!