Rrethimi i parlamentit nga studentët, policia me kordonë sigurie

Protesta e studentëve është njoftuar se do të zhvillohet tek Kuvendi. Ndërkohë me dhjetra forca policore kanë krijuar kordone sigurie Në brendsi të territorit të...

Ekzekutohet në Athinë një 43-vjeçar nga Fieri

Një shtetas shqiptar, është ekzekutuar mbrëmjen e sotme në rrugën “Kritis”, që ndodhet mes shesheve “Karaiskaqi” dhe “Omonia” në kryeqytetin grek, Athinë.Korrenspondenti i Top...

LSI merr hapin ligjor për plotësimin e kërkesave të studentëve

Kërkesat e studentëve, lëvizja Socialiste për Integrim i ka kontretizuar me një hap ligjor, duke dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë amendamente për ligjin për...

Rama-studentëve: Dialog për më shumë se 8 pika, mos dëgjoni llogjet e Monës e...

Kryeministri Edi Rama u ka bërë një tjetër ftesë këtë të mërkurë studentëve për të dialoguar. Në një postim në “Facebook”, kryeministri shprehet se...

Me këngë patriotike, studentët e Elbasanit bllokojnë rrugën

Studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan janë mbledhur fillimisht para hyrjes së universitetit dhe më pas kanë marshuar në bulevardin kryesor të qytetit. Me...

Emra-Foto/ Nga FRESSH-i te Rama, ja kush ishin studentët përballë tij

Studentët të cilët ishin në protestë u shprehën se ata të cilët do të shfaqeshin në debatin me kryeministrin Edi Rama në emisionin ‘Top...

Protesta hyn në ditën e 8-të, deputetja e PS del përkrahë studentëve

Deputetja e PS, njëherazi pedagoge, Elona Gjebrea thotë se është dakord me kërkesat e studentëve të cilët kërkojnë realizimin e 8 pikave të...

Edhe gjimnazet e Tiranës bojkotojnë mësimin dhe bashkohen me studentët

Ashtu siç kanë paralajmëruar, studentët kanë nisur protestën masive. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga “Koha Jonë”, gjimnazet kanë bojkotuar mësimin për t’iu...

Rama e nis ditën me një video të postuar në Facebook: Shihni ndryshimin e…

Kryeministri Edi Rama si çdo ditë edhe sot ka postuar në Facebook video, ku tregon transformonin e Qendrës Shëndetësore nr.8. Rama nuk është zgjatur shumë...

Portalet në Shqipëri futen në ligjin për mediat audiovizive, pezullim aktiviteti dhe gjoba

Një draft me ndryshime në ligjin “Për mediat audiovizive në republikën e Shqipërisë” i nxjerrë për konsultim ka në fokus përfshirjen e portaleve në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!