Presidenti Meta: Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi të gjitha qëndrimet e Presidentit...

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar se opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi të gjitha qëndrimet e tij lidhur me zhvillimin e ngjarjeve në...

73 shqiptarë në zonat e konfliktit në Siri dhe Irak

73 shqiptarë ndodhen në zonat e konfliktit në Irak dhe Siri. Koordinatori Kombëtar kundër ekstremizmit të dhunshëm Agron Sojati tha në një intervistë për...

Vendet skeptike për negociatat e Shqipërisë presin përgjigjen e Macron

Ndërsa na ndajnë vetëm 4 ditë nga vendimi i Këshillit Europian për hapjen ose jo të procesit të negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së...

Meta si Messi, provokon Ramën! (VIDEO)

“E diela është më e bukur kur nis sportive!”- shkruan Ilir Meta në një postim të pak minutave më parë në Facebook. Në video,...

Nano: Nobeli një ithtari të Millosheviçit, njollë për Akademinë suedeze

Nga Mustafa Nano Ngjarja e ditës për shqiptarët, por jo vetëm për shqiptarët ka qenë çmimi Nobel për letërsinë, kjo sepse e mori një shkrimtar...

Albin Kurti: Ja çfarë duhet të kemi të përbashkët me Shqipërinë në të ardhmen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në qeverisjen e ardhshme do të angazhohet që me Shqipërinë të ketë komisione të përbashkëta...

Bardhi: Venecia konfirmoi se Presidenti nuk ka shkelur Kushtetutën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaron se raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias konfirmoi se presidenti Meta nuk ka shkelur Kushtetutën...

Merkel shkon tek Makroni për ta bindur për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Gjermania nuk ka mbetur e kënaqur me vendimin e Francës për të bllokuar hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin...

Ilir Meta i vendosur: Nuk lëviz nga zyra e presidentit deri në 2022

Ilir Meta ka dedeklaroi në intervistën me gazetaren Eni Vasili se Presidenti nuk mban asnjë përgjegjësi Se çfarë do të bëjë mazhoranca me...

Rama: Nuk do të isha këtu nëse Serbia do vendoste veto për Kosovën, për...

Kryeministri Edi Rama, fill pas konferencës së zhvilluar mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, deklaroi dje, në një intervistë televizive se hapja e kufirit mes...