Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve në Shqipëri

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar...

Meta mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare, do të jetë online

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i thirrur sot nga presidenti Ilir Meta do të mbahet online. E zbuloi mbrëmë kryetari I PD-së, Lulzim Basha në studion...

Qeveria e Shqipërisë shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Kur kanë kaluar me shumë se dy javë nga përhapja e koronavirusit në vendin tonë, qeveria ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Vendimi i qeverisë...

Shënohet viktima e pestë nga koronavirusi në Shqipëri: Humb jetën biznesmeni nga Puka

Shqipëria shënon viktimën e 5 të koronavirusit COVID-19. Burimet bëjnë me dije për Ora News se ka ndërruar jetë, sot në mëngjes në spitalin infektiv,...

DW për koronavirusin në Shqipëri: Stuhia e paralajmëruar nisi!

Pandemia e COVID-19 ka hyrë në javën e shpërthimit intensiv në Shqipëri. Dyfishohet numtri i viktimave dhe të infektuarve. Stuhia e paralajmëruar për shpërthimin e...

Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri. Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në...

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 43-vjeçar, viktima e katërt në Shqipëri

Gjatë mëngjesit të sotëm ndërroi jetë një pacient 43-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ndodhej në terapi intensive. Pas...

Mjeku i njohur thirrje qytetarëve: Na ndihmoni në këtë situatë të vështirë! Do kemi...

Mjeku i njohur i Infektivit, Tritan Kalo, u ka bërë thirrje edhe një herë shqiptarëve të respektojnë masat kundër virusit, duke përsëritur se situata...

Çfarë po blejnë shqiptarët për vetëkarantinim, 10 produktet më të shitura

Grushta dhe zënka për letrën higjenike të tualetit, rafte të zbrazura totalisht të produkteve të konservuara apo të dizifektantëve. Ishin këto pamjet që raportuan...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Shqipëri

Java nisi me një humbje jete për shkak të koronavirusit. COVID-19 shënoi viktimën e tretë në Shqipëri këtë të hënë. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi për...