Shqipëria i afrohet me shpejtësi rekordit për divorcet

Divorci ka filluar të jetë një fenomen mjaft i përhapur në shoqërinë tonë. Ndarja e një çifti në fillim të viteve 1990 mund të...

Krimi godet përsëri/ Vrasje në mes të Tiranës (FOTO)

32-vjeçari që u ekzekutua pasditen e sotme pranë ish-parkut të autobusave në Tiranë quhet Emiljano Boçi. Ai përdorte edhe emrin Roland. Boçi sapo kishte dalë...

“Pse sulmi me bombë në Shkodër ishte narko-terrorizëm”

Nga Sali Berisha  Akti terrorist ne Shkoder ishte narko-terrorizem! Te dashur miq, Shkodra dje u trondit thelle nga nje akt i rende i mirefillte narko-terrorizmi, ne...

Rama për protestën: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë

Përvjetori i eurosocialistëve shqiptarë ishte një rast për kryeministrin Edi Rama për të shigjetuar opozitën për protestën që ka thirrur më 27 janar, por...

Vasili: Rama po përgatit skenarin që të lërë Shqipërinë jashtë BE

Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së,Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama dhe mazhorancën se po punojnë në mënyrë të fshehtë që Shqipëria të mos...

Kush është i forti (i pandëshkuar) i Shkodrës që sot po lufton me vdekjen

Emri i biznesmenit Lulzim Kulla është mjaft i njohur për Policinë e Shkodrës. 42-vjeçari konsiderohet si një prej “të fortëve” të qytetit dhe ka...

Piktori “dixhital” ka një dhuratë për Ramën dhe Spiropalin

Mëngjesin Edi Ramës, ish kryeministri ka zgjedhur t’ia uroj nën një mënyrë të veçantë. Një foto montazh e publikuar në faqen e tij nga Sali...

Festë e madhe sot në Partinë Socialiste, ja çfarë pritet të ndodhë!

​Sot PS-ja do të festojë me rastin e ditës së krijimit të një prej forumeve të saj më të rëndësishme. Bëhet fjalë pikërisht për ngritjen...

Italiani i frikësuar i “qahet” nënës dhe i bën gropën shqiptarit të “fortë”!

Një shpërndarës droge, 31-vjeçar nga Shqipëria, rezident në Itali, u arrestua pasditen e së premtes nga policia atje, pasi ka kërcënuar një përdorues droge...

Tritoli në Shkodër ndaj Lulzim Kullës, si nisi historia e gjobave në Shkodër dhe...

Historia e gjobave ndaj tregtareve ne Shkodër, i ngjason asaj të Amerikës së shekullit 19 kur bizneset e vogla paguanin gjoba mafias Italiane. Duke...