Kokaina “CR7” dhe Shaqir Gradica, kush është trafikanti shqiptar me të atin ish gjykatës

Dritan Gradica është identiteti i një prej dy shqiptarëve te arrestuar në Spanjë si pjesë e grupit prej 5 personash që trafikoi 1 ton...

“Kërcënon” PD e Durrësit: Ne nuk hyjmë në zgjedhje nëse Basha nuk sqarohet!

"Kur hyn ligji në fuqi fillon numërimi, nuk ka prapaveprim. Gjithë individët që do të shprehin ambicien për të rikandiduar, fillimisht do të kalojnë...

Xhafaj flet për 3 grupe kriminale të rrezikshme në Durrës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ishte ditën e sotme në Durrës, ku ka pasur takim me banorët e këtij qyteti në kuadër të nismës...

Demiraj: 3 mijë vende punë, pse refuzohen

Drejtorja e Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Elira Demiraj tha se shpesh herë përballen me refuzim të punës nga ana e punëkërkuesit. Kjo sipas saj vjen...

Vjedhjet dhe gabimet, humbjet e bankave në Shqipëri arritën në 5.2 milionë euro

Humbjet e bankave nga aktiviteti operacional në vitin 2017 kapën vlerën e 5.2 milionë eurove raportoi Banka e Shqipërisë. (Rreziku operacional, sipas përkufizimit rregullativ,...

Aksioni i kapjes së 2.5 tonëve drogë, me vlerë 20 mln euro, dalin detajet

Policia italiane ka zbardhur sot detajet e operacionit të ekzekutuar më datë 30 prill në ujërat e Adriatikut ku u sekuestrua një gomone më...

Nano: Nuk i dua grekët në krye të Kishës Ortodokse. Fan Noli do jetë...

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në monologun e tij në emision “Provokacija” në ABC News foli për vizitën e Patriarkut të Moskës dhe gjithë...

Eksperti amerikan i përgjigjet Ramës: Afrimiteti me Turqinë e mban Shqipërinë…

David Phillips, ekspert i politikës së jashtme në ShBA, drejtor i programit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut i është përgjigjur...

Ja se si përmes shërbimeve sekrete të rinjtë shqiptarë u nisën drejtë Sirisë

Eksperti i sigurisë Hajrullah Tërnava ka folur për situatën aktuale në vend dhe ndikimin e agjentuarve të huaja në Kosovë. Ai ka thënë se...

Shpërthen gazetari shqiptar:: Ua shkër**fsha pasuritë!

Gazetari i njohur Bledi Mane ka shpërthyr kundrejt proçesit të VETTINGU-t, në sitën e të cilit kanë kaluar deri tashmë vetëm 5 persona. Me...