Edi Rama ka një lajm të mirë për fëmijët me diabet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një video,në shtëpinë e Damianës, vajzës që vuan me diabet.  Video e tij hedh...

PS-PD, beteja e radhës; përplasje për rregullat e reja për arrestimin e deputetëve

Rregullat e reja për dhënien e lejes Prokurorisë për arrestimin e një deputeti u bënë beteja e re mes mazhorancës dhe opozitës. Socialistët thanë se...

The Guardian: Shqiptarja gjendet e vdekur në një kanal të Francës, a e njihni?

Silvana Beqiraj u largua nga Shqipëria rurale për në Francë, por u gjet në një kanal e vdekur katër vjet më vonë. Tani familja...

Kokainë në lokal, arrestohet 25-vjeçari nga Kurbini

Në vijim të punës për kontrollin e territorit, parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, policia e Lezhës bën me...

Dhunimi i shefit të regjimit të burgut 313, zbardhet dëshmia e Purës: Më goditën...

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje dhunimin e shefit të regjimit në burgun 313, Bledar Pura. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në...

Eksportet në Shqipëri, rritje dyshifrore në 2017

Gjatë vitit 2017 eksportet e mallrave në Shqipëri, arritën vlerën 273 miliardë lekë, duke u rritur me 12.1%, krahasuar me një vit më parë. Materialet...

I arrestuari për terrorizëm paralajmëron nga burgu: Ben Blushit dhe Kastriot Myftarit do t’u...

Teksa po mbushen 4 vite i gjendur pas hekurave të burgut, Fadil Myslimani ende pretendon pafajësinë me shpresë se e vërteta e tij do...

“Dream Box” në Tiranë, tre të arrestuar

Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona dhe ka bërë të mundur sekuestrimin e 57 aparateve “Dream Box” dhe “Smart Box”. Në kuadër të operacionit...

Rusia i reagon Ramës për gjuhën shqipe në Maqedoni

Moska zyrtare për herë të dytë është marrë personalisht me Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë, i cili fundjavën e shkuar tha se ishte ai...

PS: Marrëveshja Rama-Basha ka përfunduar

Në seancën e 30 nëntorit të vitit kaluar, kryeministri Edi Rama ftoi kryetarin e opozitës Lulzim Basha në dialog, në një kohë kur Partia...