Studimi: Njerëzit që pinë kafe çdo ditë kanë kocka më të forta

Një studim i kohëve të fundit zbuloi se pijet me kafeinë ndihmojnë në forcimin e kockave tona. Studimi, i realizuar nga hulumtues të Universitetit të...

Rita Ora nuk ndalet, tani pozon me sytjena transparente

Rita Ora nuk po ndalet me fotot provokative. Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, kohët e fundit ka qenë tejet aktive në publikimin e fotografive...

Coronavirusi bëhet shkak që James Bond ta anulojë premierën në Kinë

James Bond e ka anuluar premierën në Kinë. Si pasojë e epidemisë së coronavirusit, në Kinë është anuluar premiera e filmit të James Bons, “No...

E bëni 50 herë në ditë, por kjo gjë po ua dobëson përformancën në...

Ne jemi bashkangjitur vazhdimisht në telefonat tanë, por një studim i ri ka zbuluar se sa e dëmshme është ajo në jetën tonë seksuale. Një...

A mund të shërojë hudhra ftohjen dhe gripin?

Në sezonin e teshtimave dhe kollitjeve, shumë thirren në fuqitë çudibërëse të hudhrës për të cilën përgjatë historisë është besuar që shëron infeksionet. Në folklor...

Ushqimet që ngacmojnë stomakun, nxisin refluksin acid dhe rrisin rrezikun për kancer

Refluksi acid është një nga çrregullimet më të zakonshme të aparatit tretës. Simptomat e tij përfshijnë urthin dhe kthimin e ushqimit nga stomaku drejt grykës,...

Lutë Karadaku, veshja speciale e kryetarit të Gjilanit për 12 vjetorin e pavarësisë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në prag të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës është veshur me veshje kombëtare. Në një fotografi të publikuar...

A do t’ju mbrojë përdorimi i dezinfektuesit për duar nga koronavirusi?

Ja çfarë thotë një mjek i përgjithshëm për dezinfektuesin e duarve. Që nga shpërthimi global i koronavirusit, dezinfektuesi i duarve ka fluturuar jashtë rafteve në...

Këto janë 10 mënyrat për të filluar një mëngjes të mbarë

Këto janë mënyrat që do ju ndihmojnë për të filluar një mëngjes të mirë. Thyerja e një veze në kafenë tuaj të mëngjesit ose shtimi...

Pasuria i shtohet çdo ditë e më shumë, kush është personi më i pasur...

Njerëzit më të pasur të botës kanë shtuar më shumë dollarë në llogarinë e tyre gjatë vitit 2019. Sipas Bloomberg Billionaire Index, 500 më të...