Ish e dashura sekrete e Vladimir Putin lind binjakë, të kujt janë fëmijët?

Alina Kabaeva, e cila raportohet se është partnerja prej shumë kohësh e Vladimir Putin, ka lindur kohët e fundit binjakë. Asnjëherë nuk ka pasur konfirmim...

Apel për vajzat dhe femrat Shqiptare nga Gjyla Çeliku…

Apel për vajzat dhe femrat Shqiptare nga Gjyla Çeliku... Mos u bë vegël, por dëshmo vlera! Në këtë mbrëmje iftari i lutem Zotit që të vetëdijësojë...

Talat Xhaferi humb lojën “Bzzzz” (VIDEO)

Këtë të dielë në emisionin “Kojshia show”, ishte mysafirë Talat Xhaferi kryetar i parlamentit të Maqedonisë Veriore. Ndër të tjera ai luajti edhe lojen “Bzz”...

Arbana: Organizimi i iftareve ne asfalt s’ka qene tradite e jona

Arbana Xharra Sa e mbaje mend ne Kosove, familjet kane bo iftare neper shtepite e tyre, pa e ba te madhe. ...

Miliarderi shlyen kreditë e studentëve, dhuron 40 milionë dollarë

Të paktën 400 nxënës në kolegjet në Georgia kanë marrë dhuratën e ëndrrave. Miliarderi Robert Frederick Smith vendosi të paguajë kreditë studentore për arsimimin e...

Moderatorja shqiptare: Kur i shoh djemtë e Kosovës, me vjen për të vjellë

Ajo është ë njohur në Kosovë, por së fundmi është bërë e njohur edhe në shqipëri. Bëhet fjalë për Argjira Spanca, blogerja e njohur...

PERSONAZH/ I riu me aftësi të kufizuara që agjëron, punon dhe ndjek shkollën

Nga Fatjon Cuka Sfidat dhe pengesat me të cilat përballen personat me aftësi të kufizuara në jetën e përditshme në Shqipëri janë të shumta, por...

Si i mashtronte shqiptari 27 vjeçari shqiptar pasanikët italianë duke u shtirur si mjek

Në shtator, e quajtëm atë “Dr. K.” duke shmangur përhapjen e përgjithshme, sepse hetimet vazhduan dhe ndoshta, kush e di, duke pasur parasysh edhe...

Kongresistja citon Kuranin për t’iu përgjigjur Trumpit (FOTO)

Presidenti amerikan Donald Trump, ka kritikuar kongresisten myslimane të Minnesotas, Ilhan Omar. Kongresistja myslimane e Minnesotas, Ilhan Omar, u kr.itikua nga presidenti amerikan Donald Trump,...

E tmerrshme: Momenti kur Arnold Schwarzenegger sul.mohet nga mbrapa (Video)

Aktori i mirënjohur, Arnold Schwarzenegger ishte sulmuar gjatë një udhëtimi të tij në Afrikën e Jugut. Ish-guvernatori i Kalifornisë po merrte pjesë në ngjarjen “Arnold...