Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i...

Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në, qeveria kanadeze dhe agjenci të ndryshme kanë publikuar një sërë botimesh të...

Nga dita e enjte, rikthehet bora dhe acari (FOTO)

Nën ndikimin e një ere të fuqishme nga dita e enjte në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ftohtë me borë dhe acar,...

Futbollisti gjerman bëhet mysliman: Tani shkoj në xhami, nuk pi alkool!

Mediat gjermane kanë publikuar vendimin e futbollistit gjerman, Danny Blum që ka vendosur të konvertohet në fenë myslimane nga ajo katolike. Futbollisti i Nurnberg...

Gëzuar Vitin e Ri 2018!

Viti i Ri 2018, ka mbërritur. Në një atmosferë shumëngjyrëshe dhe festive është festuar pritja e Vitit të Ri nëpër sheshet e shumë kryeqendrave botërore,...

Mërgimtari shkon në dasëm, por ky është tmerri që përjetoi (FOTO)

Një mërgimtar i cili po kalon pushimet në Kosovë, ka përjetuar tmerrin në njërën nga restorantet në Gjakovë. Ai ka qenë cak i një...

Burri që jeton me 13 gra dhe të gjitha janë shtatëzëna- familja që çmendi...

Ky burrë jeton në Indi bashkë me 13 gratë e tij. Interesant është fakti se të gjitha gratë janë shtatëzënë në të njejtën kohë. Sigurisht...

Ali Ahmeti po plaket, ja sa vite i mbushi, bashkëpartiakët pushtojnë facebook-un (FOTO)

Ish drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe bashkëdrejtues i Lëvizjes Popullore të Kosovës, kurse aktualisht Lideri...

Habit djali nga gurbeti: E fejuara nuk kishte pasur një dashnor, por 10-të, si...

Një djalë është tronditur kur ka zbuluar të shkuarën e të fejuarës së tij. Djali thotë se kjo gjë ka ndikuar në marrëdhënien e...

Gruaja ndjek 240 km burrin dhe e kapi me “pelë për dore” (VIDEO)

Një grua e xhindosur është konfrontuar me bashkëshortin e saj tradhtar dje të dashurën e tij, pasi kishte udhëtuar për 240 km me të...

Zvicër: Kapen 400kg drogë, shqiptarët e paguan me BITCOIN

Një operacion i përbashkët i policisë italiane dhe asaj zvicerane ka sjellë shkatërrimin e një organizate kriminale aktive në trafikun e drogës midis dy...