Rrjetet sociale po ndikojnë në ndarjen e çifteve

Terapistja e njohur e seksit, Dr. Ruth Westheimer, ka folur për efektet që rrjetet sociale po i shkaktojnë te mijëvjeçarët. Psikoterapistja 90-vjeçare beson se rrjetet...

Biznesmenit shqiptar i konfiskohen 6 kg ari, ja kush është?/FOTO

Gjatë qëndrimit të fundit në shtetet arabe, biznesmenit të njohur kosovar Skender Pagarusha sot policia në aeroport i ka konfiskuar 6 kilogram ari. Ndonëse nuk...

Hoxhë Behar Mjekiqi flet për operacionet plastike, ja çfarë thotë ai/VIDEO

Këtë javë në emisionin “EliteShow” në intervistën kryesore i ftuar ishte një musafir më ndryshe nga ata çfarë jemi mësuar ti shohim. Hoxhë Behar Mjekiqi...

Shkenca tregon përfundimisht 3 ushqimet që iu bëjnë të jetoni më gjatë

Një studim shkencor ka lidhur konsumimin e çokollatës, verës dhe birrës në jetëgjatësinë tuaj. Një studim i vitit 2018 i udhëhequr nga Joanna Kaluza nga...

Pini ujë në barkun bosh, bën mrekulli

Në Japoni, është shprehi të pihet uji menjëherë pas zgjimit. Edhe testet shkencore kanë konstatuar gjithashtu avantazhet e kësaj teknike. Pirja e ujit në barkun...

Ermal Fejzullahu ka një mesazh për komentatorin e TVSH-së: A jeni me qu për…...

Ermal Fejzullahu me shumë entuziazëm ka bërë postimin e fundit pas fitores së Zvicrës në ndeshjen kundër Serbisë. Ai në këtë postim ka shprehur “mllefin”...

Ushqimet të cilat ndihmojnë në kontrollin dhe parandalimin e alergjisë

Sistemi imunitar është projektuar për të mbrojtur trupin, duke luftuar substanca të dëmshme, si bakteret dhe viruset. Reagimet alergjike ndodhin atëherë kur sistemi imunitar...

OBSh: Zhurma në klubet e natës mund të shkaktojë humbje dëgjimi

Organizata Botërore e Shëndetësisë dëshiron të kufizojë nivelin e zhurmës në klubet e natës në mënyrë që të parandalohet humbja e dëgjimit tek frekuentuesit...

Mos u nisni edhe pak drejt bregdetit shqiptar, kjo është arsyeja

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Sipas shërbimit meteorologjik, prej orëve të para të mëngjesit deri në...

Krahë me akne dhe lëkurë e ashpërsuar? Trajtimi më i mirë është ky

Aknet e vogla që shfaqen në krahë janë një gjendje që mund të prekë persona të moshave të ndryshme. Kjo gjendje sjell ashpërsim të...