“Erdogan nuk bën më nëna”, fierakët i kushtojnë këngë Presidentit turk pas premtimit për...

Premtimi i dhënë nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri të Fierit dhe mbështetja e tij për Shqipërinë pas...

Si arriti Izraeli të vaksinojë 2.5 milion njerëz brenda një kohe të shkurtër?

Një muaj pasi nisi fushata e vaksinimit kundër koronavirusit, Izraeli ka dalë si kampion bote në garën për të arritur imunitetin kolektiv përmes vaksinave,...

Mësuesi merr drutë me vete që të ndezë zjarrin për nxënësit (FOTO)

Ky është imazhi i shpërndarë në rrjetet sociale mëngjesin e sotëm, ku një mësuesi nga Mokra i cili së bashku me çantën e punës...

7 gjëra që duhet të mësoni nga një ndarje

Pas përjetimit të një ndarjeje dhe përfundimit të një marrdhënieje me ish partnerin tuaj ju zakonisht filloni të analizoni të kaluarën dhe madje ndodh...

Kjo është 62- vjeçarja që sfidon moshën: Ky është “sekreti” im

Leslie Carleton është një gjyshe ndryshe nga të tjerat. Edhe pse 62 vjeç, ajo vijon të punojë si modele bikinish, duke mos e menduar...

Sportisti i njohur preshevar Mensur Hyseni hyn në Librin Guinnes

Sportisti preshevar prof.Mensur Hyseni ditë më parë me sukses ka thyer rekordin botëror në kategorinë ngritje/dips në paralele ( me çantë mbi supe 27.5...

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë Celsius (FOTO)

Qyteti i shkretëtirës Ain Sefra në Algjeri u mbulua me dëborë të mërkurën e kaluar, ndërsa temperaturat arritën -3C. Banorët e rajonit Aseer të Arabisë...

Nuk mbajti premtimin, banorët e lidhin në pemë kryetarin e komunës

Një kryetar komune në qytetin jugor meksikan të Chiapas është lidhur në pemë nga rezidentët e tërbuar vendorë, pasi u prezantoi atyre sistemin “e...

15 të moshuar në Gjermani infektohen me koronavirus 10 ditë pas vaksinës së parë

Siç shkruajnë mediet lokale, banorët e azilit “Pëllumbi i Bardhë” thuhet se janë vaksinuar në 29 dhjetor. Mirëpo nga e enjtja në mbrëmje, 15 raste...

Fitoi lotarinë 58 milionë paund/ `Qeras` shokët me pushime ne Dubai (VIDEO)

Një 38-vjeçar që e gjeti veten papritur fitues në një lotari prej 58 milionë paundësh, nuk deshi të festonte i vetëm, por kërkoi ta...