Zbulohet vula 2700 vjeçare në Jerusalem

Arkeologët izraelitë gjetën një vulë 2700-vjeçare të argjilës, për të cilën besohet se i përkiste guvernatorit biblik të Jerusalemit. Artefakti është shkruar në gjuhën e...

Murgu tërheq kamionin me penis për t’u pastruar nga mëkatet

Qindra mijëra njerëz mblidhen në Indi çdo vit, në një festival fetar hindu. Aty sheh pamje të çuditshme, se si njerëzit “pastrohen” nga mëkatet. Në festivalin...

VIDEO/ Një alien hyn në diskun e tij fluturues?! Videoja që po shokon botën

Një video në të cilën shfaqet një alien ndërsa hyn në diskun e tij fluturues pranë Bashkisë Tërgovişte në Rumani po bën xhiron e...

“Vajza ujk”, adoleshentja me më së shumti qime në botë (Foto)

Një adoleshente e cila dikur kishte fituar pseudonimin “vajza më me së shumti flokë”, ka pranuar se më në fund është martuar “me dashurinë...

Francë, në qelitë e burgjeve do të vendosen telefonat fiks

Në 178 burgje franceze do të vendosen 50,000 linja fikse telefonike në tre vitet e ardhshme, që do të thotë se pothuajse në të...

Motoçikleta lëviz vetë nëpër autostradë

Të rinjtë që po ngisnin motoçikletat në një autostradë të Malajzisë, kanë filmuar një motoçikletë të vetmuar, që lëvizte pa qenë askush duke e...

Nxorri nga varri trupin e pajetë të kushëririt, arsyeja do iu lerë pa fjalë

Një djalë ka nxjerrë trupin e kushëririt të tj nga varri, kjo për një arsye vërtetë të çuditshme. Ai donte që të festonte bashkë me...

Pamjet apokaliptike të luftës bërthamore, do të zhdukemi si minjtë /Video

Pamjet e sapo deklasifikuara tregojnë realitetin e zymtë të luftës bërthamore, pasi tensionet mes SHBA dhe Koresë së Veriut vazhdojnë të rriten. Në ditën e...

Dy herë festuan Vitin e Ri 2018, kështu ndodh kur udhëtoni nga Zelanda e...

Aeroplani i aviokompanisë “Hawaiian Airlines” që po fluturonte nga Auckland i Zelandës së Re që aterroi më 31 dhjetor 2017 rreth orës 23:55, për...

A e dini se derri nuk mund të shikojë lart në qiell

Është fizikisht e pamundur. Derrat nuk mund të shikojnë drejt në qiell, ata duhet të shtrihen nëse duan ta shohin qiellin, por jo dhe...