Objektet më të çuditshme që gjinekologët nxorën nga organet femërore në vitin 2017

Mjekët nga Qendrat Urgjente në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës vitin e kaluar kishin duart plot me punë, duke nxjerrë gjëra bizare...

Njihuni me delen që nuk mund të jetojë pa nikotinë, hoqi dorë nga bari...

Njihuni me delen që ka një shprehi të pazakontë, kjo kafshë nuk mund të jetojë pa cigare – pasi e do shumë nikotinën. Madje shihet...

Ushtria ruse/ “Luftëtari’ i Putinit i papërballueshëm

Me armen më të re, ushtri ruse do të bëhet një zonë e pa mundur. Sistemi i ri ‘ Voin’ në vete përmbaj exoskeleton,...

Astronomët paralajmërojnë: Bota do të shohë përplasje yjesh më 2022

Në univers, veçanërisht në galaktikën tonë, ka një numër të madh sistemesh me shumë yje ku dy ose më shumë yje rrotullohen përreth njëri-tjetrit....

Gjyshi me theks të rëndë skocez nervozohet që nuk kuptohej nga pajisja teknologjike (Video)

Andrew Weir nga Carluke e Skocisë ka bërtitur prej nervoze, pasi Amazon Echo nuk ia kuptonte porosinë, shkaku i theksit të rëndë skocez. Familjarët nuk...

Zbulohet më në fund sekreti i flokëve të Trump-it

Pse po flasim për flokët e Trump-it dhe njëherë? Epo, ngaqë duken ashtu si duken, njerëzit duan të dinë si e arrin Trump pamjen...

Shkencëtarja e re fiton 250 mijë $ falë “YouTube”-it (Video)

Hillary Diane Andales, 18-vjeçarja nga Filipinet, ka fituar “Breakthrought Prize” i njohur si “Oscar”-i i shkencës. Çmimi, i dhënë nga krerët e “Silicon Valley”,...

“Në Hënë jetojnë 250 milionë njerëz”, deklarata e ish pilotit të CIA-s

Një ish-pilot i CIA-s, i njohur për teoritë e tij konspirative ka shokuar opinionin publik me një deklaratë të rëndësishme mbi ekzistencën e jetës...

Shkencëtarët: Nga viti 1950 deri më tani zonat e vdekura në oqeane janë rritur...

Zonat e vdekura në oqeane janë rritur për katër herë nga viti 1950, paralajmërojnë shkencëtarët, Njëkohësisht, numri i rajoneve me nivel jashtëzakonisht të ulët...

Ja si reagojnë majmunët kur gudulisen (Video)

Qendra e Edukimiit për Rehabilitimin dhe Ruajtjen e Gorillave (GRACE) është duke ndërmarrë një hap shumë të rëndësishëm në Republikën Demokratike të Kongos. Join Devotte,...