Sa janë paguar Messi e Ronaldo gjatë 12 muajve të fundit?

Lionel Messi e ka mposhtur Cristiano Ronaldon dhe është emëruar ylli më i paguar në botën e sportit, sipas listës së revistës prestigjioze Forbes. Ylli...

Të lindurit në vitet 2000 nuk do të martohen kurrë

Mënyra sesi ne i shohim marrëdhëniet dhe të gjithë konceptin e angazhimeve po ndryshon. Është e dukshme se në krahasim me brezat e mëparshëm,...

Epike: Antilopa mashtron dhjetëra luanesha

Një ngjarje interesante është filmuar nga një turist në parkun kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut, ku një antilopë ka arritur t’iu ikë dhëmbëve...

Nga një nxënës i dështuar në milioner

Një adoleshent,i cili nuk bënte mirë në shkollë, tashmë është bërë një milioner pasi mësoi se si të tregtonte monedhat e huaja në YouTube. Sipas...

Tri arsye për shkak të cilave meshkujt i braktisin femrat të cilat i duan

Keni krijuar një lidhje që keni ëndërruar me një mashkull i cili u admiron. Çdo gjë është e përsosur. Përnjëherë, si kur godet rrufeja...

Hashim Thaçi e Baton Haxhiu shëtisin me atlete që kushtojnë plotë 735 euro (FOTO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë duke shëtitur ditë më parë në qytetin e Bratislavës me një veshje më ndryshe se herëve të...
video

Nëna 80-vjeçare që ia kontrollon tërë pasurinë milionerit nga Vushtrria (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=ZglGatlk_Q8 Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë mysafir biznesmeni nga Vushtrria, Naser Imeri, i cili drejton një zinxhir biznesesh. Është tejet human: deri në 300 mijë...

‘Hajdutët metalik’ vjedhin 56-ton material nga ura hekurudhore 23-metërshe

Vjedhja e një strukture të urës 56-tonësh, me gjatësi prej 23 metra, ka shkaktuar një hetim penal në rajonin Arktik të Rusisë. Pamjet ajrore, të...

Gjashtë shenjat që tregojnë se partneri po ju tradhton

Thuhet se kur një person bie në dashuri, bëhet edhe i verbër. Ndaj të shumtën e rasteve një person nuk e kupton se partneri...

Burri pësoi nëntë ditë ereksion pas rënies nga motoçikleta

Rënia e një njeriu nga motoçikleta i ka shkaktuar atij probleme të paimagjinueshme. Sipas mjekëve, një goditje pranë organeve gjenitale, i ka shkaktuar atij një...