Komentatori vdes nga sulmi në zemër, pas golit të Arabisë Saudite(FOTO)

Komentatori egjiptian dhe ish futbollisti i skuadrës Ez-Zemalik, Abdurrahim Muhammed, ka vdekur nga një sulm në zemër pas golit në minutën e fundit të...

Vetëvritet me armë aktori i njohur, ja kush është /FOTO

Shoku i tij i dhomës e ka gjetur të pajetë rreth orës 8 të pasdites në një apartament në Los Angeles, ai telefoni policinë,...

Ja sa do të rritet numri i turistëve për këtë vit!

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi u shpreh se këtë vit numri i turistëve do të...

Gjenerali kroat Gotovina ‘shashtrisë’ serbët, pasi që bën diçka për Xhakën dhe Shaqirin/FOTO

Serbia u deklasua nga kombëtarja zvicerane në kuadër të kampionatit botëror, ku me golat e dy shqiptarëve nga Kosova, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri,...

‘Qumili’ mungon në gjykimin për konfliktin me motrën

Seanca gjyqësore ndaj humoristit kosovar Sevdai Radogoshi në Gjykatën Themelore në Gjakovë është shtyrë për shkak të mungesës së tij. Sot ishte planifikuar të mbahej...

Zbuloni si ta nisni javën mirë pas pushimeve të fundjavës

Pas pushimit gjatë ditëve të vikendit, shumë nga ne përtojmë të fillojmë një javë të re, e cila nga e hëna nis me shumë...

Tre ndryshime kryesore për një grua që dëshiron të ketë sukses

A keni ëndërr për suksesin? Duhet të bëni disa vendime kyçe për ta bërë këtë. Ndaloni të kërkoni falje Nëse keni bërë gabime, kërkoni falje,...

VIDEO/ Shoferi humb kontollin e autobusit, pasagjerët “fluturojnë” nga dritarja

Një aksident i tmerrshëm është regjistruar ditën e djeshme në një nga rrugët e Zhuhai, në Kinë, ku tre persona humbën jetën dhe shtatë...

Aktori i njohur Fatmir Spahiu i shkruan Grillos: Gde si p…?!(FOTO/VIDEO)

Aktori i njohur nga Kosova, Fatmir Spahiu- Bufi i njohur me rolet e tij në serialet më të shikuara i ka shkruar një porosi...

Jona Dervishi dridhë Serbinë për shqiponjat e Xhakës dhe Shaqirit, ja kush është?!(FOTO)

Jona Dervishi, zëdhënëse e Federatës Shqiptare të Futbollit ka dridhur mediat serbe lidhur me shqiponjat e djeshme të futbollistëve Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka...