Cilat ushqime preferohen për personat që studiojnë deri natën vonë ?

Kur kemi parasysh se shumë persona e sidomos studentët rrinë zgjuar deri natën vonë duke studiuar, veçmas në kohën e provimeve, kur rritet edhe...

Ylli i Holivudit komenton marrëveshjen Maqedoni-Greqi për emrin

Ylli i holivudit, Rasel Krou thotë se e do Greqinë dhe Maqedonisë dhe shpreson se marrëveshja për emrin do të ketë sukses. Australiani 54 vjeçar...

E thotë shkenca: Ecja përcakton sa tërheqëse është një femër

Lëvizjet e një femre janë po aq të rëndësishme sa forma e saj fizike për të qenë tërheqëse. Sipas një studimi të ri, që ka...

Partizani i Beogradit dokumentar për Fadil Vokrrin – VIDEO

Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një ataku kardiak, ndërsa të dielën u varros me nderime...

Rrëfimi i burrit shqiptar: Gruaja më hidhte valium në gjellë dhe prostituonte (Video)

Një qytetar nga Durrësi thotë se ka rënë pre e mashtrimit të një prostitute, e cila jo vetëm i ka vjedhur paratë e kursyera,...

‘Jetimat e Ballkanit’ nisën 3 shtëpi për skamnorët në Mateç, Hotël dhe Sllupçan

Shoqata bamirëse ‘Jetimat e Ballkanit’ në krye me Halil Kastratin, sot ka filluar ndërtimin e tri shtëpive për skamnorë në komunën e Likovës, shkruan...

Mjeku i njohur jep alarmin: Ky është rreziku që na kanoset na orizi

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka një serë këshillash për qytetarët në raport me konsumin e orizit, sidomos tani që sipas tij konsumohet...

Mamaja e re nisi biznes stolish me 500 dollarë, tani vlen 1 miliard (FOTO)

Shtatzënë dhe me burrin pa punë, Kendra Scott duhej të gjente një mënyrë për të bërë parà. Teksa rrinte shtrirë në shtëpinë e saj, në...

DETAJET/ Shqiptari bëhet hero në Francë, shpëton 6 persona nga vdekja

Një shqiptar nga Kosova, Florim Shehu është kthyer në hero të banorëve të komunës së vogël të Change-s, pasi shpëtoi dy familje nga përmbytjet...

Tetovari po pregatitë picën më gjigante në Moskë me rastin e botërorit (FOTO)

Ndonëse ju duket paska interesante por është e vërtetë, me siguri e njihni tashmë Rufi Shabanin kuzhinierin e njohur nga Tetova që jeton dhe...