I riu shqiptar nga Kërçova, humbi jetën në një aksident me traktor (FOTO)

“Më 17 mars rreth orës 19:30 është denoncuar se në Kërçovë në rrugën rajonale drejt fshatit Papradishtë Sh.V. (22) nga fshati Popojan, duke e...

Vogëlushja nga Prizreni këndon me gojë të mbyllur

Qyteti i Prizrenti, ka një vogëlushe të veçantë. Ajo shfaq talentin e saj të këndimit në një mënyrë të pazakonshme. https://youtu.be/x7eKhxd0rd0  

Besimi më shumë sesa një ‘të dua’

“Dashuria nuk ka nevojë të ndihet, por të tregohet” – Paulo Coelho. Ndonjëherë “të besoj dhe kam besim tek ty” vlen për shumë nga ne...

Profesionet ku femrat dhe meshkujt tradhëtojnë më së shumti njëri-tjetrin

Nëse keni dyshime se dashnor juaj është mashtruar për ju, hidhni një sy në punën e tyre. Askush nuk dëshiron të dijë se ata po...

Aktori turk i lidhur me shoqet e ish të dashurës së tij

Aktori i mirënjohur turk Riza Kocaoglu nuk ka asnjë rregull kur vjen puna tek dashuria. “Sabah” raporton se e dashura e fundit e aktorit të...

Ana e panjohur e Rudina Magjistarit, këto janë bizneset e saj prej 15 vitesh…

Rudina Magjistari është sot një nga moderatoret e ekranit jo vetëm më të suksesshme, por edhe më jetëgjatë në ekran. Prej vitesh tashmë, ka...

Një mesazh emocionues. Duaji, puthi dhe përqafoji çdo mëngjes familjarët e tu

 Një herë një mësuese filloreje u la një detyrë studentëve të saj. Ajo u kërkoi të shkruanin se çfarë do të donin të bëheshin,...

Besimi vlen më shumë se një “të dua”

“Dashuria nuk ka nevojë të ndihet, por të tregohet” – Paulo Coelho. Ndonjëherë “të besoj dhe kam besim tek ty” vlen për shumë nga ne...

Linda Morina i këndon Talat Xhaferit: “Talat Xhaferi, o lexhend e gjallë”! Dëgjone! (Video)

Këngëtarja Linda Morina me të cilën tallen shumë komentues në rrjetet sociale, deri më tani ju ka kushtuar shumë këngë personaliteteve të ndryshme kësaj...

Ka pirë cigare, alkool, ka ngrënë mish dhe ëmbëlsira, jetoi 122 vite

Jeanne Calment nga Franca, ka pasur 122 vjet e 5 muaj kur ka vdekur në gusht të vitit 1997. Atëherë zyrtarisht e kanë quajt...