Nëse keni një fëmijë kokëfortë dhe rebel gëzohuni për këto arsye

Fëmijët kokëfortë mund të jenë një makth. Ndonjëherë, prindërit e kanë të vështirë ta kuptojnë pse ata i kundërshtojnë. Gjithsesi, ne do t’ju gëzojmë...

Haradinaj takon Unikkatilin, bëjnë shqiponjën me duar

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka takuar hiphop artisitin shqiptar Viktor Palokaj i njohur me nofkën Unikkatil. Haradinaj ka pritur Unikkatilin në zyren e tij...

Vajza e Komandant Kumanovës përcillet nuse me flamurin gjigant Kuq e Zi (Video)

Donika Jashari, vajza më e madhe e Komandant Kumanovës – Ismet Jashari, dje është martuar në fshatin e lindjes së babait të saj, në...

Hungaria oforn 30 mijë euro për çiftet që bëjnë tre fëmijë, ja edhe beneficione...

Qeveria hungareze po iu ofron çifteve të martuara një shpërblim prej 30 mijë e 590 eurove nëse ata bëjnë tre fëmijë. Sikur shumë vende...

Në vitin 2030, myslimanët do t’i agjërojnë dy Ramazane

Gjatë vitit 2030 do të agjërohet dy herë në vit sepse njëri agjërim i Ramazanit do të fillojë më 6 janar dhe tjetri më...

Kurbanin tuaj mund ta dhuroni për nxënësit e Medresesë “Isa Beu”

"Nxënësit e Medresesë Isa Beu falenderojnë dhe lusin Allahun Fuqiplotë t’i shpërblen të gjithë ata që përmes Sadekatul-fitrit, Zeqatit, kurbanëve, lëkurave të kurbanëve dhe...

5 vjeçari nga Maqedonia e Veriut do të udhëtojë për në Haxh

Sipas të dhënave të Bashkësisë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut, këtë vit janë regjistruar 850 haxhinj, ku përfshihet edhe stafi udhëheqës dhe...

Zbulohet trajtimi mjekësor për shërimin e kancerit, ja kush janë?!

Mjekët izraelitë thonë se kanë zbuluar trajtimin mjekësor për shërimin e kancerit dhe se kjo do të ofrohet brenda një viti. “Ne besojmë që...

Ramush i del në mejdan Majlinda Kelmendit, shikojeni përballjen! (FOTO)

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm e ka nisur duke matur forcat me kampionen olimpike Majlinda Kelmendi. Trajneri i suksesshëm Driton...

Fillon me punë “Hotel NB & SPA” Tetovë (FOTO/VIDEO)

Mbrëmë në mënyrë solemne u bë hapja e hotelit “NB & SPA” – Tetovë. “Hotel NB & SPA” Tetovë është një hotel super modern...