5 arsye pse nuk duhet ta lini mëngjesin

Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga pesha, mendojeni mirë. Ka patur plot artikuj ku argumentohet rëndësia e një mëngjesi të...

Beyonce sot publikoi dokumentarin në Netflix – ajo ia dedikoi filmin popullit të saj

Këngëtarja e famshme amerikane Beyonce, sot lanson në platformën Netflix filmin e saj dokumentar. Bëhet fjalë për filmin “Homecoming”, që i dedikohet popullit të saj...

Publikohen për herë të parë foto nga fëmijëria e Meghan Markle

Janë publikuar foto të vjetra të Meghan Markle. Është hera e parë që në media dhe jo vetëm po publikohen foto të dukeshës së Sussexit,...

Mos shko në Gjermani, një mundësi për punësim edhe në Tetovë!

Kompania e tele-marketingut me seli në Tetovë, “Smart Invest Group” ka nevojë për punëtorë që flasin gjuhën gjermane. Kompania në fjalë ofron kushte shumë të...

Filmi kushtoi 200 mijë euro, por Ermali tregon çfarë do të bëjë me lekët...

Filmi “2 Gisht Mjaltë” me protagonistë kryesorë Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata, theu rekord shikueshmërie në trojet shqiptare. Që në ditën e parë, u shitën...

Nuk ndalet Halil Kastrati: 7 shtëpi e një banesë veç sot (FOTO)

Humanisti Halil Kastrati ka bërë të ditur përmes një postimi se për një ditë ka dhuruar 7 shtëpi e një banesë për një ditë,...

Ilaçi që nuk duhet përdorur tek fëmijët

Postani është një ndër barnat më të përdorur te fëmijët e vegjël, por prej disa ditësh Agjensia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësor njofton se...

Fjolla Morina emocionohet nga befasia që pranoi për ditëlindje

Fjolla Morina është prekur nga befasia që ia bëri vajza, me rastin e ditëlindjes. Fjolla Morina sot feston ditëlindjen, ajo me këtë datë ka mbushur...

Incidenti “hot”/ Modelja italiane pa të brendshme në Grande Fratello 16 (Foto)

Mbrëmjen e të hënës ka startuar në Canale 5 edicioni i 16 i “Grande Fratello-s”, një reality show i njëjtë me Big Brother Albania,...

“Sulltan Baba” nga Haraçina nuk merr rrugën e gurbetit, vendos të zhvillojë biznesin e...

Një djalë i ri nga Haraçina, apo siç njihet nga opinionin e Haraçinës si “Sulltan Baba” ka vendosur që të mos e lëshojë vendlindjen,...