Në vitin 2018 e shqiptarët ende me teorinë që gruaja t’i pastrojë këmbët burrit!...

Shqiptarët në shumë raste kanë funksionuar në bazë të traditave. Siç duket njësoj vazhdojnë edhe disa ende. Një fotografi e publikuar së fundi tregon një...

Çfarë të bësh nëse njëkohësisht të pëlqejnë dy meshkuj dhe nuk di cilin ta...

Mendoni mirë, zgjedhja e vështirë është para jush. Shumica e femrave së paku një herë është gjendur para një situate që t’i pëlqejnë dy meshkuj...

Arsyet pse duhet të bëni dasmë të vogël

Një çift mesatarisht shpenzon shumë para për dasmën e tyre. Kur ia shtoni kësaj shume edhe “dramën” familjare të pashmangshme dhe listën e  gjatë të...

Vajzat e ekranit shqiptar të cilat nuk kanë guxuar kurrë me …/FOTO

Vitet kalojnë, por për shumë personazhe shqiptare duket se koha ka ndalur. Pavarësisht kësaj shumë prej tyre kanë vendosur të mos guxojnë me modelin e...

Shqiptari shkrepë armën pas një sherri në Instagram

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në qytetin e Durrësit. Një 16-vjeçar ka qëlluar me pistoletë në drejtim...

1000 euro për një natë? Flet juristja shqiptare: Më kanë ofruar 10 mijë euro,...

Rreth dy vite më parë ajo u përfshi në një thashetheme rozë, pasi mediat sociale publikuan mesazhet ku ajo shkruante se donte “1000 euro...

E adopton një djalë që askush nuk donte- 28 vjet më vonë, ajo goditet...

Ai ishte vetëm një i porsalindur, kur e mori atë si fëmijën e saj. Dhe për katër vitet e ardhshme, Ingeborg u përpoq të bindte...

Këto janë gjërat që një grua në të dyzetat duhet t’i dijë

Kalimi në të 40-at ka të mirat e veta. Pasi keni përjetuar shumë gjëra në 3 dekadat e para, jeni më të vetëdijshme se...

Përse lidhjet reale nuk janë njëlloj si ato në Hollywood

Nëse iu besoni filmave të Hollywood-it, atëherë me siguri se mendoni që dashuriafunksionon kështu: një grua ndihet e papërmbushur dhe e “palumtur në dashuri” derisa ta...

Punësime në Gjermani, mbahet konferencë në Shkup/FOTO

Mundësi punësimi në Gjermani. Kjo mundësi për herë të parë vjen nga një agjenci punësimesh dhe për organizimin e kurseve të gjuhës "Opportunity Macedonia". Më...