Dikur ishte miss, tani doktoresha më e suksesshme në vend

Bukuroshja nga Presheva Arta Kamberi e njohur si, “Miss Kosova”, ka qenë dhe mbetët njëra ndër vajzat më të bukura në vend. Ndonëse konkurset e...

Ja sa ka kushtuar unaza e fejesës së Adelinës me biznesmenin maqedonas?!

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ka disa muaj që është bërë kryelajm në mediet rozë. Kjo për faktin pasi që këngëtarja seksi për një kohë...

Futbollisti gjerman bëhet mysliman: Tani shkoj në xhami, nuk pi alkool!

Mediat gjermane kanë publikuar vendimin e futbollistit gjerman, Danny Blum që ka vendosur të konvertohet në fenë myslimane nga ajo katolike. Futbollisti i Nurnberg...

Shefqet Krasniqi: Ja pse nuk tregova se isha në UÇK (FOTO)

“Nuk kam dashur të tregoj që kamë luftuar se jam friksuar se po e humbi sevapin. Unë i kam shërbyer vatanit se vatanit nuk...

Ibrahimi martohet për herë të gjashtë, ja kujt “live” i propozoi martesë

Ibrahim Tatlises është një këngëtaret më të famshëm në shtetin turk dhe më gjerë. Këngëtari 66-vjeçar ka befasuar publikun duke qenë mysafirë i emisionin të...

Edhe Bes Kallaku i ka dy fjalë për gjuhën shqipe në Maqedoni (FOTO)

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar ligjin Miratimin e Ligji për përdorimin e Gjuhës Shqipe. E ky lajm e ka gëzuar edhe komedianin shqiptar Bes Kallaku,...

Ndodh edhe kjo: Polici në bastore gjatë orarit të punës (Foto)

Para pak minutash ka nisur të përhapet me të madhe një fotografi ku shihet një pjesëtarë i Policisë së Kosovës brenda një lokali të...

‘Lajm urgjent’!!/ Keni përdorur ‘Paracetamol 500 mlg’? Zoti ju ndihmoftë. SMS që po çmend...

Një njoftim urgjent është bërë publik ditën e sotme në rrjetet sociale, ku denoncohej një ilaç, paracetamol, i cili nëse konsumohet është vdekjeprurës. Pas...

Publikohen shifrat marramendëse të fitimeve nga serialet turke

Serialet turke po shënojnë të ardhura marramendëse nga shitja në shumicën e shteteve të botës. Sipas një artikulli të publikuar se fundmi nga Agjencia Anadolu...

Burri që jeton me 13 gra dhe të gjitha janë shtatëzëna- familja që çmendi...

Ky burrë jeton në Indi bashkë me 13 gratë e tij. Interesant është fakti se të gjitha gratë janë shtatëzënë në të njejtën kohë. Sigurisht...