Çmenden femrat suedeze. Ja çfarë kërkojnë gjatë punës me ligj…

E dimë që kjo duket e çuditshme, ashtu është dukur edhe për shumë persona të cilët e kanë quajtur këtë një kërkesë aspak normale...

Si ta bëni që të çmendet pas jush: bëjeni që të dashurohet me ju...

Dhe, këtë këshillë nuk e kemi shpikur ne vetvetiu, por jemi mbështetur nga hulumtime shkencore! Psikoterapisti dhe shkrimtari M. Gary Neuman argumenton se ekzistojnë pesë...

Ali Ahmeti po plaket, ja sa vite i mbushi, bashkëpartiakët pushtojnë facebook-un (FOTO)

Ish drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe bashkëdrejtues i Lëvizjes Popullore të Kosovës, kurse aktualisht Lideri...

Si t’i mbijetoni një infarkti, nëse jeni të vetëm?!

Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq. Simptomat përfshijnë: – ndjesi dhimbjeje...

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i...

Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në, qeveria kanadeze dhe agjenci të ndryshme kanë publikuar një sërë botimesh të...

Mërgimtari shkon në dasëm, por ky është tmerri që përjetoi (FOTO)

Një mërgimtar i cili po kalon pushimet në Kosovë, ka përjetuar tmerrin në njërën nga restorantet në Gjakovë. Ai ka qenë cak i një...

Gëzuar Vitin e Ri 2018!

Viti i Ri 2018, ka mbërritur. Në një atmosferë shumëngjyrëshe dhe festive është festuar pritja e Vitit të Ri nëpër sheshet e shumë kryeqendrave botërore,...

Nga dita e enjte, rikthehet bora dhe acari (FOTO)

Nën ndikimin e një ere të fuqishme nga dita e enjte në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ftohtë me borë dhe acar,...