Vajza seksi e ‘pashait shqiptar’, 18-vjeçarja që shkakton ‘tërmet’ në rrjet

Është vetëm 18-vjeçe, por bën padyshim pjesë në fëmijët më të pasur dhe më të bukur të politikanëve shqiptarë. Bëhet fjalë për Treisi Peçin, vajzën...

I dhanë nuse me zor, dhëndri shpërthen në lot (Video)

Një dhëndërr indian është filmuar duke qarë pasi është detyruar të martohet pa dëshirën e tij me një grua që nuk e njihte fare....

Kjo është shqiptarja e vetme që ka aeroplan privat (FOTO)

Emina Çunmulaj, modelja e njohur shqiptare, e martuar me miliarderin Sam Nazarian, ka kënaqësinë që ta përdorë sa herë të dojë edhe avionin e...

Njihuni me shqiptarin e parë të punësuar në Samsung

Studenti i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisë në Prishtinë, Durim Klaiqi, është punësuar në kompaninë e njohur botërore, Samsung,...

Çmenden femrat suedeze. Ja çfarë kërkojnë gjatë punës me ligj…

E dimë që kjo duket e çuditshme, ashtu është dukur edhe për shumë persona të cilët e kanë quajtur këtë një kërkesë aspak normale...

Si ta bëni që të çmendet pas jush: bëjeni që të dashurohet me ju...

Dhe, këtë këshillë nuk e kemi shpikur ne vetvetiu, por jemi mbështetur nga hulumtime shkencore! Psikoterapisti dhe shkrimtari M. Gary Neuman argumenton se ekzistojnë pesë...

Ali Ahmeti po plaket, ja sa vite i mbushi, bashkëpartiakët pushtojnë facebook-un (FOTO)

Ish drejtuesi i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe bashkëdrejtues i Lëvizjes Popullore të Kosovës, kurse aktualisht Lideri...

Si t’i mbijetoni një infarkti, nëse jeni të vetëm?!

Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq. Simptomat përfshijnë: – ndjesi dhimbjeje...

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i...

Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në, qeveria kanadeze dhe agjenci të ndryshme kanë publikuar një sërë botimesh të...

Mërgimtari shkon në dasëm, por ky është tmerri që përjetoi (FOTO)

Një mërgimtar i cili po kalon pushimet në Kosovë, ka përjetuar tmerrin në njërën nga restorantet në Gjakovë. Ai ka qenë cak i një...