Mjekrra tek meshkujt sërish në modë

Kishte vite që mjekra kishte dalë nga moda, por jemi mësuar tashmë që gjërave të viteve më parë, ne nuk i largohemi përfundimisht. Rikthimi në...

Befasohen mjekët, gruaja lind binjakët 4 muaj pas vdekjes

Frankielen da Silva Zampoli Padilha ka vdekur në mënyrë klinike që në tetor të vitit të kaluar. 21 vjeçarja ishte në javën e 9...

Kush është më e bukur, Fatime Fetai apo Lençe Ristovska, shikoni fotografinë e tyre...

Deri sa bota mahnitet me bukurinë e aktoreve dhe manekeneve, ose me princezat e tyre, opinioni në Maqedoni mahnitet me prokuroret Lençe Ristovska dhe...

Suspendohet mjekja maqedonase që kryente marrëdhënie me pacientët, ja fotografia e saj (Foto)

Mjekja e njohur Biljana Nikollova është suspenduar nga puna, sepse  i ka prekur pacientët në organet gjenitale, e pastaj ka kryer marrëdhënie me ta,...

Si të harxhoni shumë më pak naftë dhe benzinë, provo edhe ti! (Lista)

Përdorimi i rregullt i makinave, sjell shpenzime të konsiderueshme karburanti. Por në fakt me disa truke ju do të vini re se do të...

Në Ferizaj thyhet rekordi i një dasme, 53 mijë franga bakshish dhëndrit (VIDEO)

Kësisoj, në një aheng të mbajtur në qytetin e Ferizajt, ka bërë që të sapomartuarit të shpërblehen me mijëra franga zvicerane.Tradita e dasmave shqiptare...

Paracetamoli vdekjeprurës, urdhri i farmacistëve: Është një lajm i rremë, kujdes!

Në Facebook ka shpërthyer gjatë 24 orëve të fundit një lajm viral mbi ekzistencën e një virusi vdekjeprurës në përmbajtjen e paracetamolit P/500. “Kini kujdes...

Dikur ishte miss, tani doktoresha më e suksesshme në vend

Bukuroshja nga Presheva Arta Kamberi e njohur si, “Miss Kosova”, ka qenë dhe mbetët njëra ndër vajzat më të bukura në vend. Ndonëse konkurset e...

Ja sa ka kushtuar unaza e fejesës së Adelinës me biznesmenin maqedonas?!

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ka disa muaj që është bërë kryelajm në mediet rozë. Kjo për faktin pasi që këngëtarja seksi për një kohë...