Gruaja e Assadit mes luksit e këpucëve të kristalit (Foto)

Asma al-Assad, bashkëshortja e diktatorit sirian është e njohur botërisht si “Zonja e Parë e Ferrit”, kjo për faktin se jeton mes luksit, ndërkohë...

Kastratit: Kam shkru hoxhë për ty , dhe jam duke pregaditur temën e diplomës(foto)

Nje komentues ne postimin e Halil Kastratit ne rrjetin social ne facebook, eshte tejet interesant por nje ane edhe emocional, ai shkroi keshtu:Kam shkru...

Në këtë vend njerëzit tradhtojnë më së shumti

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe…tradhtarësh. Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i takimeve jashtëmartesore, që konfirmon vendin...

Pesë sekrete për t’i memorizuar gjërat më shpejt

Përpjekja, pirja e kafeinës, studimi në vetmi dhe shëtitjet…janë pesë sekretet që duhet t’i keni parasysh nëse dëshironi të keni një kujtesë të fortë. Duke...

Koha e lindjes është vendimtare: Çfarë flet për ty dhe karakterin tënd?

A keni lindur në mëngjes, pasdite apo në mbrëmje? Koha e saktë e lindjes flet shumë mbi karakterin… A keni dëgjuar ndonjëherë që koha, kur...

Tetë shenja që do ta tradhtoni të dashurin!

Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të...

Femrat janë më të eksituara në pranverë, po meshkujt?

Një ekip studiuesish norvegjez ka vërtetuar edhe njëherë faktin se femrat dhe meshkujt funskionojnë ndryshe nga njëri-tjetri. Madje edhe kur vjen puna te seksi....

Mbi 50 përqind të grave besojnë më shumë te shoqet e ngushta sesa te...

Gratë mund të betohen për dashuri dhe besnikëri, por ku bjen fjala për marrëdhëniet më të forta, ato kanë zgjedhur mikeshat e tyre. Një studim...

Aktori i njohur përfshihet në aksident të tmerrshëm (FOTO)

Aktori me famë botërore, Will Ferrell është përfshirë sot në një aksident të tmerrshëm. Ai ishte duke udhëtuar me makinën e tij, bashkë me dy...

I keni këto dy ‘gropëza’ në fund të kurrizit? S’e keni ditur por kjo...

Gropëzat e formuara në fundshpinë tek meshkujt dhe femrat quhen vrimat e Apollos, ose vrimat e Venusit respektivisht. Ato ndodhen në zonën ku dy kocka...