Pse personat që përdorin Photoshop-in në rrjetet sociale nuk janë të lumtur?

Një bel i hollë, këmbët e gjata, sytë e mëdhenj dhe një imazh tërheqës-kjo është ajo çfarë shumica e përdoruesve të rrjeteve sociale përpiqen...

Pse shkenca thotë se njerëzit single jetojnë më mirë

Të qenët single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor. Në fakt, kërkime të ndryshme kanë treguar se jeta...

Këta janë përbërësit e një mëngjesi të shëndetshëm

Të dilni nga shtëpia pa ngrënë mëngjes nuk do t`ju ndihmojë të humbni peshë. Njerëzit, të cilët zakonisht neglizhojnë mëngjesin, marrin mëshumë kalori gjatë gjithë...

5 gabimet që bëni në mëngjes, që ju prishin gjithë ditën

Pas 8 orëve gjumë trupit i duhet energji për të nisur ditën, jo më kot rëndësia e konsumimit të mëngjesit është shumë e madhe. Secili...

“Erdogan më mori gjithçka”, futbollisti me origjinë shqiptare i Turqisë shpërthen në akuza: Tani...

Ish sulmuesi legjendar i kombëtares turke, Hakan Sukur ka dhënë një intervistë të bujshme nga Amerika, ku ak uzon drejtpërdrejtë presidentin Erdogan. Ish sulmuesi...

Mega-Skandali 725 mln $/ Njihuni me bëmat e indianit që ‘rrëmbeu’ Agnesa Vuthajn

Chetan Sandesara, indiani, që sipas mediave kosovare është burri që i ka rrëmbyer zemrën modeles shqiptare Agnesa Vuthaj, vetëm pak muaj më parë vuri...

Zbuloni benefitet që i sjell rritja e fëmijëve pranë gjyshërve

Marrëdhëniet e ngushta në mes nipërve dhe mbesave janë një tregues i lidhjeve të forta në familje. Për më tepër, lidhjet ndër gjeneruese vijnë me...

Ushqimet që duhet të shmangni gjatë gripit

Ne i dimë ushqimet që na bëjnë të ndihemi më mirë kur jemi me temperaturë, si një tas me supë pule, ose një gotë...

Mësimet jetësore të cilat çdo njeri duhet t’i mësojë në vitet e veta të...

Nuk ka ndonjë ‘hartë’ drejt suksesit në vitet tuaja të 20’ta, megjithatë copat e mëposhtme të mençurisë do t’ju ndihmojnë ta arrini suksesin. Komunikimi është...

91 vjeçari merr abdes me ujë të ngrirë, bora dhe akulli nuk i pengojnë...

91 vjeçari merr abdes me uj të ngrirë bora dhe akulli nuk i pengojnë të falet.91-vjeçari Şerif Mehmet Erdem, i cili jetonte në fshatin...