Kosovarja Fatime Gashi zgjidhet Miss Manchester 2018

Fatime Gashi është kurorëzuar Miss Manchester 2018. Nga një refugjate në Mbretëreshë të Bukurisë, studentja e Mjekësisë fitoi zemrat e jurisë me dukjen e...

Shkrimtarja e njohur shqiptare humbet djalin e vetëm: Nuk do të mësohem kurrë me...

Një lajm i hidhur ka tronditur sot familjen e shkrimtares së njohur shqiptare. Vetë shkrimtarja, Flutura Açka ka shpërndarë për miqtë dhe familjarët mesazhin prekës...

Nga futbollist i famshëm në shërbyes kafeneje. Ja kush është

Në Palo Alto të Kalifornisë ekziston një kafene, ku një person pak mbi të 40-at, përshëndet ata që hyjnë, u tregon atyre menynë, mbledh...

25 vjeçari hidhet nga ballkoni pas konfliktit me prindërit. Detajet

Një 25 vjeçar është hedhur nga kati i tretë i një pallati në Tiranë, pas një konflikti me babain e tij. Ndërkohë që nëna e...

5 ushqimet e stinës që ulin tensionin e lartë të gjakut më shpejt se...

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të jenë 120/ 80 mmHg, ndërkohë...

Zaimina Vasjari si të mos kishte lindur asnjëherë fëmijë, çfarë linjash…

Ka shumë pak kohë që është bërë nënë, e po vazhdon të çmend ndjekësit me linjat bombastike. Është komentuar gjithmonë për pamjen, por në fotografitë...

Përse disa njerëzve u shfaqen gropëza në faqe kur qeshin, ja çfarë kanë të...

Vështirë të gjesh ndokënd që nuk pëlqen ato gropëzat e këndshme që krijohen në faqe. Njerëzit që i kanë, janë me fat dhe duket se...

58 vjeçari shqiptar vdes pasi që u kafshua nga pitbulli

Një person në Elbasan ka humbur jetën tragjikisht, si pasojë e kafshimeve nga një qen i racës pitbull. Viktima është 58-vjeçari Rifat Bajrami, i cili...

Dua Lipa, në Malajzi! Viziton muralet me fytyrën e saj

Pas turneve të shumtë në mbarë botën, Dua Lipa ka vendosur të marrë disa ditë pushim për të qëndruar në Malajzi. Ajo ka vizituar atje muralet...

“Virgjërinë e humba kur më përdhunoi një futbollist i famshëm i Lazios”

Aktorja 90-vjeçare, Gina Lollobrigida ka rrëfyer një “peng” të së shkuarës, kur në moshën 18-vjeçare është përdhunuar nga një ish-futbollist i famshëm i Lazios....
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!