Gordana Popsimonova: BDI-ja është një çakëll shumë i madh…

Analistja maqedonase Gordana Popsimonova në një shkrim të saj të fundit për të përditshmën “Nezavisen”, ka adresuar kritika të ashpra në adresë të Bashkimit...

Gafur Adili në aksion. Ja cilat janë detyrat….

Partia e re shqiptare do ta beje ate qe nuk e kane bere partite e deritanishme..! Ne rrafshin politik: 1. Menjehere, sapo t'i formoje deget ne...

Sinani: “Rinia shqiptare ikë nga Ali Ahmeti”

Profesori universitar, Arsim Sinani, i njohur për komentet e tij për ngjarjet politike, sot vjen me një koment lidhur me politikën e Ali Ahmetit,...

Mobilizohet Ziadin Sela, fillon nga Likova e Kumanova

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela gjatë këtij muaji ka paralajmëruar aktivitete të ngjeshura në vendbanimet shqiptare, njofton agjencia e lajmeve INA. Ai së...

Qeveria nis me punësimet e reja, konkurs për gati 100 punësime në Drejtorinë e...

Me fillimin e vitit të ri ka nisur shpallja e konkurseve për realizimin e punësimeve të reja. Qeveria ka projektuar buxhet për punësime në...

Fillojn dorëheqjet në Lëvizjen BESA, largohet nënkryetari i saj (FOTO)

Themeluesi dhe nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij, informon INA. Ai më poshtë ka publikuar letrën e...

Ja cili deputet shqiptar nuk votoi Ligjin për gjuhën shqipe (Dokument)

Në Kuvendin e Maqedonisë u miratua ligji i ri për gjuhët, që avancon përdorimin e gjuhës shqipe.  Ligji kaloi me 68 vota pro dhe...

Kasami dhe Zendeli u takuan me kryeministrin Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka pritur në një takim përfaqësues të lëvizjes Besa, kryetarin Bilall Kasamin dhe deputetin Fadil Zendelin. Nuk dihet se për çfarë është...

A po e tradhëtojnë Zaevin aleatët e deritanishëm? (FOTO)

Kryeministrit Zoran Zaev nuk përjashtohet mundësia që ti ikin aleatët e deritanishëm. Këtë sinjal e kanë dhënë parti të vogla që ishin pjesë e...

LAJMI I FUNDIT/ Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje

Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe. Një burim i afërt me kabinetin e...