Zaev ka një lajm të mirë pagat

Paga mesatare do të vazhdojë të rritet. Masat qeveritare po japin rezulatet e prituara. Kështu u shpreh sot kryeministri Zoran Zaev, përmes një postimi...

Skandaloze/Kompania e deputetit të LSDM merrë grand prej 10 milionë denarësh (DOKUMENTE)

Qeveria po përballet me një skandal tjetër të radhës në ndarjen e fondeve nga buxheti i shtetit, në kuadër të planit qeveritar për mbështetjen...

Ambasadorja Bërns do të mbajë ligjëratë në UT

Ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërns sot do ta vizitojë Universitetin e Tetovës. Është paraparë që ambasadorja Bërns të mbajë ligjëratë para studentëve...

Ku janë 630 mijë votues shqiptarë në Maqedoninë Veriore!

Shkruan: Abdulla Mehmeti Statistikat dëshmojnë, logjika e thotë, por politika pret me gërshërë të shovinizmit… KU JANË MBI 630 MIJË VOTUES SHQIPTARË NË MAQEDONINË VERIORE? Sipas të...

Plusinfo: Ja pse ndodhi incidenti me Valon Belën në Çair, zënka me kryetarin e...

Plagosja e drejtorit ekonomik të Gjinekologjisë së Shkupit, Valon Bela mbrëmë në Çair ka nxjerrë në sipërfaqe rrënimin e plotë të degës më të...

Osmani: Me impuls reformues deri në fillimin e negociatave

Mbledhja e 14-të e Këshillit për Stabilizim dhe Asociim mes Republikës së Maqedonisë dhe Bashkimit Evropian. Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së...

MBIPUNËSIM NË “VODOVOD”, ËSHTË PUNËSUAR STOMATOLOG PA PASUR ORDINANCË

Mbi punësim dhe borxh prej katër milion eurove – ka gjetur drejtori i ri i ndërmarrjes publike “Ujësjellësi dhe kanalizimi”, Dushko Veskovski, i cili...

Karakaçanov: Retorika e partive shqiptare në Maqedoni po bëhet gjithnjë e më radikale!

Pushteti në Maqedoni jeton me komplekse anti-bullgare, kështu ka deklaruar zëvëndës-kryemnistri i Bullgarisë dhe ministër i Mbrojtjes, Krasiimir Karakaçanov, njofton Koha.mk “Maqedonia është vendi i...

Borisov ‘shuplakë’ Gjorgje Ivanovit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov do të qëndroj për vizitë dy ditore në Bullgari. Në njoftimin e Kabinetit të Presidentit, qëndron se ai do...

Të hënën priten çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Pas rritjes së vazhdueshme të çmimeve të karburantëve, me çka dizeli e kaloi çmimin mbi 60 denarë për litër dhe dy vendimeve të fundit...