Ja kush pritet të jetë lideri i ri i Lëvizjes BESA, dalin emrat e...

Pas dorëheqjes së nënkryetarit të BESËS, Zeqirja Ibrahimit, Zejdit i është hapur rruga për të garuar për të parin e kësaj Lëvizje. Siç mëson...

Aksident i rëndë në Maqedoni, 11 të lënduar, ja në cilin aks rrugor

Në aksin rrugor Strumicë-Novo Sellë në dalje të fshatit Dabile, në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një aksident me njëmbëdhjetë...

Najçevska kritika partive politike, BDI-në e fyen rëndë

Profesoresha Mirjana Najçevska, eksperte e shkencave juridike,  në një postim në profilin e saj në rrjetin social Facebook, ka kritikuar ashpër dy partitë kryesore...

Mos udhëtoni në Greqi në rajonet e pushtuara nga zjarret, alarm nga MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme kumtoi se deri tani nuk kanë kërkesa për ndihmë nga qytetarët e Maqedonisë për zjarret në Greqi dhe u...

Gjykata nuk e pranon garancinë e Selës, Feta Alimi mbetet në paraburgim

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë ankesën e Abdylfeta Alimit për vazhdimin e paraburgimit si i akuzuar për “terrorizëm” më 27 prill të vitit...

Sa mijë denarë do të jetë pensioni për personat që nuk kanë 15 vite...

Vendosja e pensionit për të gjithë qytetarët e moshuar, sipas zëvendëskryeministrit për Çështje Ekonomike Koço Angjushev, nuk do të paraqesë ngarkesë të madhe për...

Shilegov ia “ftof” këshilltares së VMRO-së…

Nuk jam pijanec, nuk pi fare alkool, ose nëse pi, pi shumë pak. Unë jam njeri i suksesshëm dhe kam fituar disa miliona euro....

Gjykata sjellë vendim në favor të Kasamit për Lëvizjen BESA (Dokument)

Gjykata Themelore Shkupi 2 ka pranuar kërkesën e Lëvizjes Besa, krahut të Bilall Kasamit për zhvendosjen e selisë së partisë. Në dokumentin që siguroi Alsat...

Të hënën nxënësit do të kthehen në bankat shkollore

Prej të hënën me 22 janar nxënësit do të kthehen në bankat shkollore pas pushimit trejavor dimëror. Të hënën fillon gjysmëvjetori i dytë që do...

Kocias: Të pranojmë njërin nga propozimet e Nimic

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë , Nikos Kocias po qëndron në SHBA, ku është takuar me sekretarin shtetëror amerikan, Mike Pompeo. Pas takimit,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!