‘Shkundet’ edhe UNT, rektori është zgjedhur pa konkurs

Universiteti Nënë Tereza nuk përballet vetëm me probleme dhe vonesa rreth projektit themelor për objektin e posaçëm të tij. Alsat mëson se Aziz Pollozhani...

Pas ardhjes së Durakit si ministër, Maqedonia merr vlerësime maksimale nga Brukseli për ambientin...

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Sadulla Duraki realizoi një takim pune me përfaqësuesit e lartë të Agjencisë Evropiane të Mjedisit Jetësor (ЕЕА)...

ASH: Agim Nuhiu dy shoferët e vet dhe nipin i bën polic të antidrogës

Kryetari i degës së ASH-së, Altrim Mamutit ka goditur sërish zv/ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Nuhiun. “Z.Nuhiu pas pressit të Aleancës për shqiptarët erdhët...

Me ndryshimin e emrit, ASHAM dhe RTVM do të riemërohen

“Akademia e Shkencave dhe Arteve e Republikës së Maqedonisë Veriore” — kështu do të quhej akademia e shkencave dhe arteve sipas marrëveshjes së arritur...

Borisov ‘shuplakë’ Gjorgje Ivanovit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov do të qëndroj për vizitë dy ditore në Bullgari. Në njoftimin e Kabinetit të Presidentit, qëndron se ai do...

Serbët në kufirin e Preshevës ndalojnë tre shqiptarët e Maqedonisë me 51 mijë euro,...

Doganierët në bashkëpunim me policinë në dalje të vendkalimit kufitar në Preshevë kanë gjetur 51.000 euro të padeklaruara, të paketuara në qese najloni në...

Ali Ahmeti: Bashkimi kombëtar s’bëhet…/VIDEO

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7. Ai ka folur...

OSBE: Përshëndesin marrëveshjen historike ndërmjet Athinës dhe Shkupit

Kryesuesi i OSBE-së, Ministri i jashtëm i Italisë, Enzo Moavero Milanesi dhe Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Thomas Greminger përshëndetën njoftimin mbi marrëveshjen për...

Qeveria sot i jep vizë emrit “Republika e Maqedonisë së Veriut”, ja detajet

Marrëveshja për zgjidhjen e emrit e arritur midis kryeministrave Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras sot pritet të miratohet në Qeveri dhe të bëhet publike,...

Ivanov shkon në Bullgari

Presidenti Gjorge Ivanov nga sot do të qëndrojë në vizitë dy ditore në Republikën e Bullgarisë, me ftesë të homologut të tij, Rumen Radev. Ivanov...