Zendeli: Vetëm në Debresh të Gostivarit 20 qytetarë nuk kanë shtetësi

Fadil Zendeli, deputet i Lëvizjes BESA sot në pyetjet e deputetëve në Kuvend drejtuar ministrave ka riaktualizuar çështjen e shtetësive. “Nga informacionet që mora brenda...

Sherri i akuzave mes Blerim Bexhetit të BDI dhe Bekim Fazliut të PDSH përfundojnë...

Padia e kryetarit të Sarajit Blerim Bexheti kundër ish deputetit të PDSH-së Bekim Fazliu për ofendim dhe shpifje, sot duhej të shqyrtohej nga e...

Gruevski dhe bashkëpuntorët, kërkojnë “bombat”

Nikolla Gruevski dhe ish bashkëpunëtorët e tij të afërt, Mile Janakieski, Vlladimir Peshevski dhe Lupço Georgievski kërkojnë që Prokuroria Speciale t’ua jep bombat për...

Dorëhiqet drejtori i Teatrit Kombëtar, u aksidentua i dehur

Drejtori i deritanishëm i Teatrit Kombëtarë të Maqedonisë Dragan Spasovski-Dac, ka dhënë dorëheqje, pas aksidentit të trafikut që shkaktoi mbrëmë nën ndikim të alkoolit....

Bëni gati dokumentet: Edhe dy javë shpallet konkursi për ushtarë të paguar, do të...

Armata e Republikës së Maqedonisë në vitin 2018 do të rinovohet me pranimin e 375 ushtarëve profesionistë, paralajmëroi sot ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska,...

Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhes Bejli sot ka vizituar Komunën e Tetovës (FOTO)

Në postimin në rrjetin social fejsbuk e para e Komunës së Tetovës shkruan: Ambasadori Bejli, në takimin me Kryetaren e Komunës së Tetovës Teuta...

Putin parapëqehet më shumë se sa Trump në Maqedoni

Qytetarët e Maqedonisë e parapëlqejnë më shumë Vladimir Putin-in që të ishte lider i Maqedonisë, se sa Donald Trump-in, por shumica e tyre nuk...

Qeveria kërkon rreth 100 drejtorë dhe zëvendës drejtorë në institucione shtetërore

Lajmërimi për emërimin e 69 drejtorëve të institucioneve shtetërore, dhe 25 zëvendës drejtorëve është bërë sepse të gjithë drejtorët e deritanishëm të emëruar nga...

Arrestohet një polic në Kumanovë, ja çka i bëri gruas së tij!

Të martën rreth orës 20 e 30 minuta në Kumanovë, në shtëpinë e tij familjare, personi V.T. (polic) i cili ka qenë i dehur...

Ky është drejtori i dehur i Zaevit, pritet të shkarkohet

MPB ka konfirmuar se drejtori i teatrit popullor maqedonas Dragan Spasov Dac (54) ka qenë nën ndikimin e alkoolit dje kur ka qëlluar vajzën...