“Tangat” 500 euro të gazetares së Sitelit dalin në Ankand Publik (FOTO)

Gjykata Themelore Shkupi 1 sot ka publikaur vendimin gjyqësor për rastin "Tifani" për dënimin me kusht të redaktores përgjegjëse të TV Sitelit, Ivona Talevski....

Gashi i BESËS në drekë pune me ambasadorin francez/FOTO

Ambasadori i Francës në Shkup, Shkëlqesia e tij z. Kristian Timonie, e priti në rezidencën e tij kryetarin e porsazgjedhur të Lëvizjes BESA, Afrim...

Grubi akuzon Lëvizjen BESA

Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka akuzuar sot Lëvizjen BESA se po e lë Kuvendin pa kuorum. Athua në këtë mënyrë ësht dorëzuar Grubi dhe...

Takimi i ministrit Duraki me ambasadoren e Kanadasë/FOTO

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Sadulla Duraki, zhvilloi një takim pune me ambasadoren e Kanadasë në Republikën e Maqedonisë  Ketlin Çaba. Qëllimi i...

Ahmeti në hall, nuk e lë ‘rehat’ Talati

Mungesa e shumicës po  e detyron Ahmetin që të jetë i pranishë më shpesh në seancat parlamentare për kaluar ligjet që janë agjendën e...

Konkurse të reja për punësin nga Qeveria dhe komunat në Maqedoni (Dokument)

Sekretariati i Përgjithshëm i Qeverisë i Zyrës së prokurorimit publik ka shpallur konkurs për punësime të reja të përkohshme, njofton agjencia e lajmeve INA. Bëhet...

Ahmeti:Ligji për gjuhët rrumbullakson Marrëveshjen e Ohrit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Holandës në Maqedoni z. Vauter Plomp. Ahmeti dhe Ambasadori Plomp diskutuan...

Mediat greke: “Bombë” nga Zaevi – për identitetin nuk negociohet

Optimizmi i kryeministrit të Maqedonisë për zgjidhjen e emrit deri në korrik dhe deklarata se identiteti nuk është një prej shtatë pikave për të...

Thellohet skandali: Edhe dy fëmijë nga strehimorja në Shkup shtatzëna, njëra refuzon abortimin!

Edhe dy të mitura në Entin për Kujdesin e Fëmijëve me Probleme Edukativo-Sociale “25 Maj”, janë shtatzëna. Njëra ka abortuar, ndërsa tjetra nuk dëshiron...

E Fundit/ Vesel Memedi nënkryetar i Kuvendit

Kryetari dhe deputeti i RDK-së, Vesel Memedi po pret që të votohet për nënkryetar të Kuvendit. Shërbimet e Kuvendit kanë vendosur këtë pikë në...