Kjo është kandidatja liberal – demokrate për presidente në Maqedoni

Nëse Partia Liberal Demokrate (PLD) do të garojë si parti e vetme në zgjedhjet presidenciale, kandidate e saj do jetë Angelka Peeva Laurençiq, bëjnë...

Protesta me flamuj rus në në afërsi të Kërçovës, policia nuk lejoi bllokimin e...

Policia nuk ka lejuar dje bllokimin e plotë të rrugë Kërçovë-Ohër. Këtë e kishte synuar “Maqedonia Bllokon”, e udhëhequr nga Janko Baçev, i cili...

Lirohen sulmuesit e Valon Belës, u merren pasaportat

Nga Prokuroria Themelore Publike kanë dhënë detale lidhur me rastin në të cilin mbeti i plagosur drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë, Valon Bela. “Të dyshuarit...

Osmani paralajmëron rikonstruim të Qeverisë?!

Burime partiake kanë thënë se pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend, pritet rikonstruim i qeverisë. Këtë e ka konfirmuar edhe zv/kryeministri për eurointegrime Bujar...

Një bashkim ekonomik edhe mes Shqipërisë e Maqedonisë

“Shqipëria dhe Maqedonia, synojnë të jenë një treg i përbashkët rajonal, për thithjen e investimeve, zhvillimin e tregtisë dhe të turizmit reciprok midis dy...

Hadi Osmani:Urime postin Artan Grubit, ngushëllime BDI-së

Reagimeve kundërthënëse pas zgjedhjes së Artan Grubit për sekretar organizativ të BDI-së, i është bashkangjitur edhe Hadi Osmani i LSDM-së. Ai ka reaguar në...

Zana nga Shkupi “dridh” Gjermaninë

Bashkëthemeluesja e lëvizjes feministe radikale “Femen” në Gjermani, shqiptarja nga Maqedonia (e lindur në Shkup), Zana Ramadani, është gjetur sërish nën dritat e reflektorëve. Ajo...

Ky është 34 vjeçari nga Gostivari që ndërroi jetë pas aksidentit në Kosovë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mbrëmë në fshatin Trudë, në magjistralen Prishtinë- Podujevë. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se viktima është Xh.Selami...

Ahmeti takoi veprimtarin shqiptar nga Teksasi, Bruno Ceka

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e partisë në Tetovë Kryetarin e Komunitetit Shqiptaro-Amerikan të shtetit të Teksasit,...

Arrestohen tre veta për sulmin ndaj Valon Belës

Autoritetet kanë njoftuar se tre persona janë të arrestuar ndërsa një person është në arrati në lidhje me sulmin ndaj Valon Belës. Prokuroria Themelore...