Hahn: Maqedonia dhe Shqipëria do të marrin rekomandimin për bisedime për anëtarësim në BE

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë fillimin e bisedimeve për anëtarësim për Maqedonië dhe Shqipërinë, duke mbështetur kështu zgjerimin e Bashkimit Evropian me Ballkanin...

Largohet busti i likuiduesit të VMRO-së Andon Qoses (VIDEO)

Përmendorja e Andon Qoseto, revolucionarit të ashtuquajtur maqedonas mbrëmë vonë është larguar nga lokacioni ku ishte vendosur përballë Gjykatës Supreme në Shkup. Punëtorët me...

Merko: Më lanë makinat e vjetra, për mirëmbajten e tyre janë harxhur 150 mijë...

Komuna e Strugës përmes një komunikate për media pas lajmit për blerjen e veturave të reja ka akuzuar se ish-kryetari Ziadin Sela ka harxhuar...

Ekskluzive: Sela, Thaçi dhe BESA, a po zihet diçka?

Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela sot u takua me kryetarin e Lëvizjes BESA ( krahu i Shkupit ) Afrim Gashin. Ziadin Sela...

Borë e madhe po vjen drejt Maqedonisë!

Reshje të mëdha të borës dhe shiut priten ditët në vijim në Maqedoni, njofton Enti hidrometeorologjik, transmeton Gazeta Lajm. Reshje të mëdha të borës...

Kjo është partia e parë në Maqedoni që e mban flamurin rus në seli!...

Partia Lëvizja Popullore për Maqedoninë, e udhëhequr nga Janko Baçev është partia e parë në Maqedoni që mban flamurin rus në selinë e sajë....

Sela “gozhdoi” gazetarin maqedonas kur kërkoi përgjigje edhe në maqedonisht

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në konferencën e sotme me gazetarë pas takimit me kreun e Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka thumbuar...

E dridh Osmani, godet keq sllavët

Për shkak të mosftuarjes së Kosovës, Zv.kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani dhe shefi i diplomacise shqiptare, Ditmir Bushati, kanë refuzuar ftesën e Ministrisë së...

Gashi godet Vesel Memedin: Pushteti të shpërbleu për punën kundër opozitës shqiptare

Opozita shqiptare vlerëson se emërimi i deputetit Vesel Memedi për nënkryetarët e Kuvendit është shpërblim nga qeveria aktuale për rolin e tij destruktiv për...

Ndahet Maqedonia, së shpejti do të ketë 3 shtete shqiptare në Ballkan

Ish-Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqedoni, Arben Çejku, deklaron se pas 10 viteve do të ketë tre shtete shqiptare. I ftuar në emisonin “Debati...