Fatime Fetai flet për arratisjen e Gruevskit (VIDEO)

Prokurorja Fatime Fetai sot pas seancës “Titanik 2” flet për TV21 rreth arratisjes së ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski. Ajo është pyetur a e dinse ku...

INA: Lajmërohet Gruevski, ja në cilin shtet është arratisur (FOTO)

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski është arratisur jashtë vendit. Ai këtë e ka konfirmuar vetë në rrjetin social në facebook në profilin e tij. Gruevski ka...

MPB: Gruevski kërkohet brenda kufijve, nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar

Ministria e Punëve të Brendshme për “Deutsche Welle” ka thënë se nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe se ai po...

Zaev: Ja çka kemi vendosur për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Vitin e ardhshëm, 2019-ën le ta shpallim si vit të ekonomisë, ashtu siç ishte ky vit, 2018-ta vit i integrimeve. Zgjedhjet parlamentare le të...

Pamje Ekskluzive: Policia kontrollon automjetin e Sekretarit të Përgjithshëm të VMRO-DPMNE-së, ja çka ndodhë...

Policia sonte është vënë në kërkim të arrestimit të ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Pasi, njesitë policore “Alfa” dy herë shkuan tek shtëpia e Nikolla...

Qeveria ka një lajm për administratorët e Marrëveshjes së Ohrit që rrijnë në shtëpi?!

Brenda këtij muaji pritet që të mbarojë sistematizimi i administratorëve që për më shumë se 10 vite marrin paga e qëndrojnë në shtëpi. Këtë e...

Ministri i brendshëm Spasovski flet për arratisjen e Gruevskit

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski nuk po mendon për dorëheqje pasi që policia dështoi disa herë në përpjekje për ta gjetur ish...

Selmani: Fajin për përhapjen e lajmeve të rreme e ka Qeveria(VIDEO)

Ka filluar java kundër lajmeve të rreme. Aktivitetet kanë për qëllim të stimulojnë mendim kritik dhe ngritje të vetëdijes për dëmin që e shkaktojnë...

Mijallkov pyetet ku është Gruevski. Ja si përgjigjet?

Ish drejtori i policisë sekrete Sasho Mijallkov i cili njëherit është edhe kushëri i Nikolla Gruesvkit, nuk e din se ku është dhe ku...

Ivanov pritet që sot të deklarohet për ikjen e Gruevskit, a do ta shpëtojë?!

Presidenti Gjorgje Ivanov sot pritet të veprojë apo të deklarohet lidhur me rastin e urdhërarrestit dhe arratisjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “Presidenti Gjorgje Ivanov...