Sela akuza Ahmetit për anashkalimin e opozitës shqiptare për çështjen e emrit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, ka akuzuar kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti se po minon tryezën e përbashkët të partive shqiptare. Në një...

Tragjedi e re në Maqedoni, digjet nëna me djalin 17 vjeçar (Foto)

Një tragjedi e re ka tronditur Maqedoninë. Nëna nga Manastiri është djegur me djalin e saj 17 vjeçar, në një shtëpi në rrugën Daveani,...

35 mijë amendamentet e VMRO-së kundër shqipes, ja përgjigja e zv/kryeministrit Osmani

Zevendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot deklaroi se 35 mijë amendamentet e VMRO-DPMNE-së për ligjin për përdorimin e gjuhëve, janë dëshmi se kjo...

Shtyhet seanca për Zaevin, ja pse?

Shtyhet sërish seanca për rastin “Ryshfeti”. Seanca e sotme është shtyrë me pretekstin se gjykatësi i ri i caktuar për këtë lëndë, Darko Todorovski...

“Fukaraja në Maqedoni paguan dy herë”

Ligji i ri i Qeverisë së Maqedonisë që detyron të gjithë personat fizik të paguajnë TVSH nëse brenda vitit realizojnë të hyra plotësuese më...

Xha Branku kacafytet me Eftovin (Biseda)

Daut Dauti XHA BRANKU DIAGNOSTIFIKON VASKO EFTOVIN PER PSIKIATRI! Branko Manojlovski(e shikon me habi Vasko Eftovin): TË TË PYES DIÇKA, VËRTET MENDON KËSHTU?! Vasko Eftovi(krenar në marrëzinë...

Protestë para Kuvendit kundër gjuhës shqipe

Nisma qytetare maqedonase për jetë të shëndoshë, dinjitoze dhe të ndershme “Rilindja” sot  në protestë para Kuvendit me fillim në ora 10. Siç informojnë, protesta...

Zoran Zaev sot në bankën e të akuzuarit për rastin “Ryshfeti”

Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë seanca gjyqësore për lëndën “Ryshfeti”, në të cilën i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev, i cili dyshohet...

Nimic sot në Athinë, të mërkurën në Shkup

Ndërmjetësi i OKB-së për zgjidhjen e emrit, Metju Nimic vjen në Athinë dhe Shkup, pas raundit të fundit të bisedimeve gjatë muajit janar në...

Ohri dhe Struga me fatura më larta të ujit

Faturat e janarit për ujë, të cilat në adresë të struganëve do të duhej të mbërrijnë këtyre ditëve do të jenë më të larta....