Ja si është përgjakur shqiptari ortodoks para banesës së tij në Shkup (FOTO)

Branko Sinadinovski, themeluesi i Bashkësisë Fetare të Shqiptarëve Ortodoksë në Maqedoni është sulmuar sot në mesditë. Sinadinoivski është goditur fizikisht nga dy persona të panjohur....

Rrezik për Mijallkovin, Gjykata e Apelit pranon ankesën e Speciales (FOTO)

Gjykata e Apelit e pranoi ankesën e PSP-së në vendimin e Gjykatës Penale, me të cilin ish drejtori i DSK-së ishte përjashtuar nga aktakuza...

Ja emrat e kryetarëve të degëve të Aleancës nga Likova deri në Strugë

Këshilli Qendror i Aleancës për Shqiptarët për përgatitjen e Kongresit të parë të ASH-së, javën e kaluar me sukses e ka mbaruar fazën e...

Gati projekti për ndërtimin e autostradës Shkup – Bllacë

Ndërtimi i autostradës nga Shkupi deri në Bllacë është prioritet i lartë për Qeverinë, sepse kemi këmbim të rëndësishëm ekonomik me Kosovën dhe do...

Mediat on-lajn më joprofesionale, KEMM vendos rregulla të veçanta

Standartet etike dhe profesionale të gazetarisë në Maqedoni më së shumti shkelen nga mediat on-lajn (79 për qind), ndërsa pastaj nga televizionet (12,6) dhe...

Kongresi i ASH-së, me afër 700 delegatë do t’i zgjedh strukturat e saja

Këshilli Themelor i Aleancës për Shqiptarët, për përgaditjen e Kongresit të parë të ASH, javën e kaluar me sukses e ka mbaruar fazën e...

Profesoresha maqedonase ‘kruhet keq’ me BDI-në

Profesoresha maqedonase Mimoza Ristova vlerëson se Maqedonia do të bëhet shtet vetëm atëherë kur udhëheqësit e BDI-së do të përfundojnë në burg. Këtë vlerësim...

Qytetarët e Maqedonisë do të paguajnë edhe për ekzistimin e partive politike

Pas takimit mes Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë dhe kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, dolën në pah disa vendime nga biseda dhe tentimet për...

Ohër, dy kosovarë përfundojnë në burg me pasaporta false

Në Aeroportin “Shën Apostull Pali” në Ohër policia arrestoi dy qytetarë të Kosovës të cilët tentuan me pasaporta të dy shtetasve të Maqedonisë ta...

Kocias sërish në Shkup

Në gjysmën e dytë të marsit shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duhet të mbërrijë për vizitë zyrtare në Shkup, në takim me ministrin...