Punësime të reja, ja cila ndërmarrje shpallë konkurs, rroga 15 mijë denarë?!

Ndërmarrja Publike ”Pyjet e Maqedonisë” ka shpallur konkurs për punësimin e punëtorëve sezonal, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjithsej 216 prerës drunjsh dhe 109 ngarkues-shkarkues do të...

Çka premtoi Fatmir Dehari dhe a do ti realizojë ato…

Fatmir Deharit edhe një herë iu besua mandati për të udhëhequr me Kërçovën në zgjedhjet lokale të cilat u mbajtën vitin që lamë pas. Ai...

Mickoski: Jemi kundër ndryshimit të Kushtetutës dhe emrit kushtetues

Lideri i ri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickovski në intervistën e mbrëmshme për RTVM-në, duke u përqendruar në ngjarjet e fundit në procesin e zgjidhjes...

E marta dita e “vizës” së miratimit të ligjit për gjuhën shqipe

Debati në parlament në ditën e parë pas festave më 9 janar do të fokusohet pikërisht në ligjin për gjuhët. nga parlamenti theksojnë se...

Shpërthen gazetari Saliu: Ja pse do ta mbajë mend këtë ditëlindje të Ali Ahmetit!

Gazetari Urim Salihu nga Tetova ka reaguar lidhur me një gjobë të shqiptuar ndaj tij nga ana e policisë tetovare. Kjo gjobë siç ka...

BDI e detyruar ta marr PDSH-në në Qeveri?!

BDI është e detyruar të marr PDSH-në për dy arsye. E para është se partia e Thaçit ka luajtur një rol shumë konstruktiv në...

Sot vendoset a do të ekstradohen dy agjentët maqedonas

Gjykata e Selanikut sot do të vendosë për kërkesën e Maqedonisë për ekstradimin e dy ish-zyrtarëve të lartë të DSK-së, Goran Grujovskit dhe Nikolla...

Çfarë ilaçe pijnë qytetarët e Maqedonisë?!

Shitësit me shumicë do të jenë të detyruar të japin dokumentacion më të gjerë në lidhje me cilësinë e barnave që janë lëndë e...

“Buldozeri” i diplomacisë amerikane Hoyt Yee: Maqedonia e ka mundësinë që përfundimisht ta zgjidh...

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Hojt Brajan Ji vlerëson se ka vullnet politik edhe në Shkup edhe në...

Babai nga Maqedonia vret djalin 5-vjeçar në Itali (FOTO

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ankonë dhe mbarë Italinë, pasi një djalë 5-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij. Mediat italiane...