“Buldozeri” i diplomacisë amerikane Hoyt Yee: Maqedonia e ka mundësinë që përfundimisht ta zgjidh...

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Hojt Brajan Ji vlerëson se ka vullnet politik edhe në Shkup edhe në...

Babai nga Maqedonia vret djalin 5-vjeçar në Itali (FOTO

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ankonë dhe mbarë Italinë, pasi një djalë 5-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij. Mediat italiane...

Zyrtarët e Aleancës për shqiptarët po i bëjnë presion Selës që partia të mbetet...

Aktuale.mk mëson se shumë anëtarë dhe funksionar të Aleancës për shqiptarët kërkojnë nga kryetari i tyre Ziadin Sela që të rishqyrtojë qëndrimin e tij...

Tre problemet e hapura mes OKTA dhe shtetit

Pas informacioneve jozyrtare se OKTA mund të largohet nga shteti për shkak të numrit të madh të problemeve të pazgjidhura, sot nga kompania dolën...

Kompania e parë në Maqedoni që pranon pagesë me Bitcoin

‘Creative House’ është agjencia e parë e marketingut në Maqedoni e cila pranon Bitcoin dhe kriptovaluta tjera, përcjell Telegrafi Maqedoni. Bitcoin është kriptovalutë me të...

‘Nikolla Gruevski do të dënohet’

Andrej Zhernovski u dorëzua nga gara për kryetar të Komunës Qendër dhe vendin ia lëshoi të riut Sasha Bogdanoviq. Edhe pse për momentin nuk...

BDI-ja e Gostivarit i vë kushte Taravarit për buxhetin

Buxheti për Gostivarin do të miratohet pas festave, njoftojnë nga Këshilli i kësaj komune. Në bazë të ligjit për vetëqeverisje lokale, thirrja për seancë nuk...

Skandaloze/19 vjeçari “boss”-i bastores në Tetovë, policia e ndalon

Shtatë televizorë, katër kompjutorë dhe monitorë, tre printera dhe një aparat për lojëra me qenë, si dhe një shumë e madhe e parave janë...

BDI i vendos një kusht PDSH-së për hyrje në Qeveri! Ja cili është!

Dy deputetët e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe Merale Ferati duhet të jen ëtë rregullt në seancat parlamentare, është kushti që BDI kërkon të përmbushet...

Marin Mema “trondit” prap Maqedoninë

Gazetari i Top Channel dhe autori i emisioneve “Shqipëria tjetër”, ka tronditur Maqedoninë me emisionin e tij të radhës: ”Shkupi, një histori Ilire” Mema u...