Kozias sot do t’i nënshkruajë dhe nesër do t’i dërgon letrat deri te BE...

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kozias sot paralajmëroi se do të behët nënshkrimi dhe nesër në mëngjes do të nisen letrat drejt BE-së dhe...

VMRO-DPMNE ja kë e akuzon për sulmin ndaj selisë së saj/VIDEO

VMRO-ja vlerëson se sulmi me ngjyrë ndaj objektit të saj është një akt dhune dhe vandalizmi. Sekretari i përgjithshëm i partisë, Igor Janushev ka...

“Sulm” me ngjyra ndaj selisë së VMRO-DPMNE-së (FOTO)

Ndërtesa e bardhë e selisë qendrore të VMRO-së është përlyer me ngjyrë. Ende nuk është e qartë se kush janë autorët, por ngjarja ka...

Nazmi Beqiri flet: Me shpifje, padi e montime nuk mbulohen fajet

Anëtari i lartë i BDI-së, Nazmi Beqiri ka dalur me një reagim në facebook, pasi që ditëve të fundit ishte përmendur për bastisjen e...

Ndërron jetë arsimtarja Ymrane (Vula) Lamaxhema

Sot, në orët e mëngjesit, ne moshën 71 vjeçare, ndëroi jetë veteranja e arsimit, arsimtarja e gjuhës dhe letërsisë shqipe, Ymrane Lamaxhema. Arsimtarja Ymrane, tërë...

Atentati në Kumanovë, merret në pyetje Nazmi Beqiri i BDI-së

Një ditë pas atentatit në Kumanovë cak i së cilit ishte këshilltari i BDI-së Feriz Dervishi, burime të Alsat M bëjnë të ditur se...

Kush i’a vendosi bombën këshilltarit të BDI-së në Kumanovë, policia po heton këto pista/VIDEO

Mistria e Punëve të Brendshme nuk ka ende detaje të reja pas bastisjes së shtëpive në fshatin Çerkez të Kumanovës, por dhe shoqërimit në...

LSDM: Paga mesatare prej 500 euro, në fund të 2019-tës

Politikat e suksesshme ekonomike të Qeverisë e udhëhequr nga LSDM kanë dhënë rezultate reale, deklarojnë nga LSDM, pas që Enti Shtetëror për Statistika ka...

Ja kush janë dy agjentët e DSK-së që i’a dhanë “bombat” Zaevit(Foto)

Skandali i përgjimeve në Maqedoni solli ndryshime rrënjësore për shtetin. Gjorgji Lazarevski dhe Zvonko Kostovski janë emrat e dy të punësuarve në MPB , konkretisht...

Sela godet ambasadorit serb dhe Zaevin

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se emërimi i Rade Bullatoviç, një ish-udhëheqës i UDB-së për Ambasador të Serbisë në Shkup është provokim i rëndë për...