Ja cka paralajmeron krahu i Kasamit

Abdush Demiri nga Lëvizja Besa ka mbajtur konferencë për shtyp në selinë e partisë në Shkup. Ai tha se për dy ditë me radhë...

VIDEO/Bilall Kasami hyn me forcë në selinë e Lëvizjes Besa në Shkup

Rreth orës 9:30 te mëngjesit te sotëm një grup personash, ne mesin e te cilëve ka qenë edhe Bilall Kasami, kane hyrë me forcë...

Bujar Osmani nesër në Athinë

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane z. Bujar Osmani të martën, 9 janar 2018 do të realizojë vizitë pune në Athinë, Republika e...

Asani: Nëse shqiptarët menjanohen në bisedimet me Greqinë, Maqedonia nuk ka perspektivë si shtet

Shumë hsitorianë dhe akademik maqedonas javë më parë kanë theksuar se nuk duhet të ketë referendum për çështjen e emrit në të cilin do...

Apel për ndihmë :11 vjeçari nga Zhelina operohet për herë të dytë në zemër,...

Apel Në emër të OJQ”Sinqeriteti”Zhelinë dhe familjes Zeqiri nga f.Zhelinë apelojm deri te të gjithë njerzit e vullnetit të mirë,solidar dhe human të ndihmojm voglushin...

Policët zviceranë ndihmojnë në lindjen e foshnjes në familjen maqedonase

Lorena e vogël ka ardhur në jetë në një shtëpi në Wohlen të Zvicrës, aq shpejtë sa që babai i saj as nuk ka...

Me Zotin përpara deri te emocionet e qytetarëve

Në Maqedoni politikanët po mundohet ta përdorin religjionin për fituar simpatinë e votuesve të përkatësive të ndryshme fetare, por jo gjithmon kjo metodë u...

LSDM dhe VMRO-DPMNE si po e shohin Lëvizjen BESA

Mickovski i dëshiroi  Besës ‘shërim’ dhe bashkim politik. Kryetari i VMRO-DPMNE-së tha se skenës politike në Maqedoni i nevojitet një subjekt politik siç është...

“Lufta” vazhdon, vlojnë faqe në facebook duke keqpërdorur emrat e krerëve të Lëvizjes BESA

Adnan Azizi krahu i djathtë i Bilall Kasamit është edhe personi i cili është goditur më së shumti këto dit pas përçarjes së Lëvizjes...

Ringjallen Ballistët në Maqedoni, a po formohet partia “Balli Kombëtar”?

Historiani i njohur Vebi Xhemaili ka sjellur Dekalogun (Kushtetutën) e Ballit Kombëtar me dhjetë pikat e saj. Momenti dhe konteksti në të cilin ai...