Gjorçevi kërkon që mos t’u paguhen borxhet qytetarëve për rrymën elektrike

Vllatko Gjorçev njëri nga konkurruesit i cili mund të jetë për kandidatë për president të vendit nga radhët e VMRO-DPMNE-së, ka kërkuar nga kryeministri...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Do të ketë paraqitje të reshjeve të shkurta lokale të...

Çështja e pazgjidhur e shqiptarëve ortodoksë troket në Maqedoni

Çështja e pazgjidhur e shqiptarëve ortodoks në Maqedoni Në periudhën e Rilindjes Kombëtare, familja Qiriazi është njëra nga familjet që dha kontribut të jashtëzakonshëm,...

Ministri Ademi del negativ në testin e parë për Kovid-19

Ministri Ademi, informoi se është negativ me Kovod 19, ndërsa i falënderoi të gjithë për mbështetjen dhe u dëshiroi shërim të shpejtë të gjithë...

Kjo është 18-vjeçarja nga Kumanova që humbi jetën në aksidentin në autostradën “Ibrahim Rugova”

Në mëngjesin e së dielësë në autostradën “Ibrahim Rugova” ndodhi një aksident trafiku me pasoja fatale. Nga ky aksident një person mbeti i vde kur...

Regjistrohen 597 raste të mosmbajtjes së maskave në Maqedoni

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në...

USAID-i akordon grand prej 23 milionë dollarë për Maqedoninë

Ministria e Financave ka nënshkruar Marrëveshje me USAID-in për ‘grand’ me vlerë prej 23 milionë dollarëve për zhvillim. Marrëveshja është e një rëndësie të...

Deputeti socialdemokrat në Maqedoni punëson djalin mënjeherë pas diplomimit

Nuk kanë të ndalur punësimet familjare nga ana e deputetëve të maxhorancës aktuale në Maqedoni, shkruajnë portalet maqedonase, përcjellë INA. Kësaj radhe deputeti i Partisë...

Spasovski: Në vitin 2021 do të shpërndahen dokumente me emrin e ri të shtetit

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp në kazermën në Gjorçe, deklaroi se duke filluar nga viti 2021...

Ja si filloi lufta para 17 viteve në Tetovë (VIDEO)

Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila është...