Aziri i ASH-së: Përkrahja e shqiptarëve për në NATO dhe BE e natyrshme, por...

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Elmi Aziri ka shprehur qëndrimin në kuadër të debateve që po zhvillohen për referendumin. Ai përmes një postimi...

(FOTO) Aksident i rëndë në Saraj, vetura del nga qarkorja dhe futet në...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Saraj të Shkupit, raporton Televizioni SHENJA. Një veturë me targa të Serbisë ka dalë nga qarkorja...

PDSH mbajti kuvende zgjedhore në Shuto Orizare dhe Butel, ja kryetarët e zgjedhur

Në vazhdën e përgatitjeve të kongresit të shtatë të Partisë Demokratike Shqiptare që do të mbahet të Shtunën, dje u mbajtën kuvende të rregullta...

Kosova gati ambasadorin e ri për në Shkup, ja emri i propozuar nga Pacolli/FOTO

Në ditën kur grupi parlamentar 6+ ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj shkarkimin e zëvendësministrit Gjergj Dedaj për shkak të disa deklaratave në lidhje...

Dyftyrsia e Zoran Zaevit

Njohësi i zhvillimeve politike në Maqedoni, Artin Spahiu thotë se, patriotizmi manipulativ nga dy komunitetet më të mëdhë në vend mund ti dëmtoj proceset...

Në Maqedoni marrin kredi për dasma

“Vetëm stolitë e arit i kanë paguar 9 mijë euro. Shtatë palë dimija tradicionale janë blerë për rreth 5 mijë euro, por ka dimija...

I punësuari në Postën e Maqedonisë vodhi 200 mijë euro, pasi zbulohet bëri vetëvrasje

Numri i qytetarëve të mashtruar dita ditës shkon duke u rritur. Sipas të dhënave që siguroi Telma, ish zyrtari i Postës së Maqedonisë në Zletovë,...

Mërgimtarët e Strugës: Mbetëm pa pasaporta, erdhi koha të ikim, Spasovski të mbaj fjalën

Një numër i madh i mërgimtarëve në Strugë, shprehin për Struga Eskpres, mllefin e madh që kanë ndaj ministrisë së punëve të brendshme për...

Bejta dhe Mexhiti me ekspertё tё NDI

Nёnkryetarёt e Bashkimit Demokratik pёr Integrim , Izet Mexhiti dhe Nevzat Bejta janё takuar me delegacionin e Institutit tё Shteteve tё Bashkuara tё Amerikёs...

Administratorët e M.O. do të shpërndahen në Drejtorinë e të Hyrave Publike

Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e djeshme ka konstatuar se në Drejtorinë e të Hyrave Publike (DHP) nuk ka përfaqësim adekuat sipas Marrëveshjes së...