Sela ‘shuplakë’ Mickoskit për amnistinë për 27 prillin

Aleanca për shqiptarët (ASH) nuk dëshiron të dëgjojë për ofertën e VMRO-DPMNE-së të sillet amnisti për ndodhitë e Kuvendit më 27 prill, vitin e...

Policia vazhdon aksionin për kapjen e fajdexhinjëve, deri tani ja sa janë arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme sot ka zbuluar detaje të reja për tetë personat e privuar nga lira një ditë më parë. Të njëjtit...

Specialja publikoi në gjyq bisedën mes Mijallkovit dhe Thaçit, ja çka flasin

Prokuroria Speciale lëshoi dy biseda të përgjuara lidhur me manipulimet zgjedhore të vitit 2013 në kuadër të rastit Titanik 2. Në bisedën e parë...

Ivanov sërish nuk do ta mbështesë marrëveshjen me Greqinë

Nga Kabineti i presidentit Gjorge Ivanov sot i përgënjeshturan konfirmimet e kryeministrit Zoran Zave të dhëna në intervistën për televizionin greke ERT se shefi...

Kapet kryefajdexhiu në Maqedoni, kërcënonte dhe ia digjte veturat viktimave (VIDEO)

Drejtori i Byrosë për siguri publike Llazo Vellkovski informoi se policia ka kapur tetë persona që për dy vitet e fundit kanë plaçkitur familje...

Vrasja e kumanovarit Naip Rexhepi në Reçicë, ja çka kërkojnë avokatët

Katër të akuzuarit Ridvan Dervishi, Sabit Rexhepi, Halil Kamberi dhe Bulzim Biti nga Shqipëria kanë pranuar akuzën për incidentin në Recicë të Vogël, që...

Gjykata Supreme edhe pas tre viteve nuk ka kohë ta shqyrtojë rastin e Naser...

Tre vite pa u shqyrtuar, qëndron në sirtarët e Gjykatës Supreme lënda e Naser Eshtrefit, i dënuar për vrasjen e maturantit Angell Petkovski në...

Menduh Thaçi dhe Sasho Mijallkov sot në gjyq

Me procedurë në të cilën do të dëgjohen dy biseda telefonike sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojë seanca në lidhje me çështjen e...

Flamuri amerikan valëvitet në 4 Korrik, mbi Capitol Hill, për nder të biznesmenit dhe...

Në një ceremoni të bukur e simbolike, të zhvilluar në zyrën e tij, kongresisti Eliot Engel i dorëzoi zyrtarisht biznesmenit dhe filantropistit të shquar...

Edhe ARM do të detyrohet ta ndërrojë emrin

Edhe Armata e Republikës së Maqedonisë me marrëveshjen e re për emrin do të duhet të ndryshojë emërtimin e saj. Sipas marrëveshjes së Prespës,...