Prishe lirisht kontratën me VIP ose T-Home nëse ta kanë hequr një kanal televiziv

Shfrytëzuesit e shërbimeve të operatorëve kabllovik “VIP” dhe “Telekom” mund të shkëputen pa paguar diçka shtesë nga ata, në formë dënimi, që në momentin kur...

Arrestime në Shkup

Ministria e Brendshme ka iniciuar padi penale ndaj një 18 vjeçari nga Shkupit, nën dyshimet se gjatë vitit 2017 ka kryer 8 vepra penale....

Taravari: Ne votuam pa kusht buxhetin e Tetovës dhe Strugës, kurse BDI po bllokon...

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben taravari, në pres konferencën e mbajtur bashkë me liderin e Aleancës, Zijadin Sela, ka thënë se këshilltarët e...

Caktohet gjykimi për “Kosmosin”- Gruevski dhe Janakieski në bankën e të akuzuarve

Gjykata themelore Shkupi 1 për më 24 janar ka caktuar fillimin e procesit gjyqësor për rastin “TNT” ku akuzohen ish kryeministri dhe lider i...

Butaris: Zaev premtoi ndërrimin e emrit të aeroportit

“Çështja e emrit doli nga binarët për shkak të marrëzive të politikanëve”, tha kryetari i Selanikut, Janis Butaris në një intervistë për agjencinë greke...

Sela nga Gostivari godet Zaevin dhe ka një porosi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot drejtoi kritika të ashpra ndaj politikave të kryeministrit Zoran Zaev. Ai gjatë qëndrimit të tij në Gostivar...

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni rrezikon burgun

Ish-kryetari i komunës së Novo Sellës B.B. (53) mori kallëzim penal për shkak të dyshimit se e “ka keqpërdorur pozitën zyrtare dhe autorizimet” dhe...

Ja ku mund të konkurroni për punësimet e para qeveritare në Maqedoni (Konkurs)

Tanimë që ka dalur konkursi nga Ndërmarrja publike për Rrugët e Maqedonisë për punësimin e 93 vetave. 74 vende janë paraparë për inkasantë në pikat...

Lëndohet një polic në Kumanovë

Një polic në Kumanovë ka marrë çarje në trup pasi ka tentuar që të marrë thikën gjatë një grindjeje familjare. Dje rreth orës 14:00, në...

Thasë me kanabis drejt Maqedonisë

Një i ri nga Shqipëria është arrestuar nga policia shqiptare pasi tentoi të trafikonte një sasi kanabisi drejt vendit tonë përmes kufirit këmbësor. Bexhet Hoxhallari...