Zaev tregon datat se kur mund të mbahet referendum për emrin

Kryeministri Zoran Zaev ka folur edhe datat e mundshme se kur mund të mbahet referendumi për emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut. “Referendumi...

Mickoski dëshiron ligj për amnisti për ngjarjet e 27 prillit

Kreu i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski theksoi se do propozojë hartimin e një ligji për amnisti për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit të...

Muftitë nga Struga, Tetovë dhe Kërcovë reagojnë kundër Muhamed Zekirit

Krerët e muftinive në Maqedoni nën ombrellën e Bashkësisë Fetare Islame kanë reaguar ndaj qëndrimeve të deputetit Muhamet Zekiri i cili para dy ditëve...

Ahmeti: Nuk jam nga ata të cilët ndërrojnë qëndrime orë e çast

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në emisionin “Vetëm e vërteta” ka thënë se si parti mbeten me qëndrimin për kandidat konsensual për president dhe...

Një qytetar nga Shkupi mashtrohet nga dy persona, i merren 5.000 euro

Një qytetar i Shkupit u mashtrua nga dy njerëz që kërkuan para për trajtim mjekësor, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Sipas policisë, dy...

Artan Grubi: Usta më të mirë për BDI-në se Ali Ahmeti nuk ka (FOTO)

“Usta më të mirë për Bashkimin Demokratik për Integrim se sa Ali Ahmeti NUK KA!”. Kështu shkruan në profilin e tij në Facebook, deputeti...

Zaevi i qon “selam” Reisit: Askush nuk mund të fshihet nga ligji, do të...

“Do e pyetni kryeministrin Zaev se a pajtohet apo jo me këtë gjë. Zotëri Zaev është kryeministër, është kryetar i partisë, unë jam nënkryetar...

Ahmeti: Shqiptarët të Republikës së Maqedonisë së Veriut

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se pas zyrtarizmit të Marrëveshjes për emrin me Greqinë, shqiptarët në dokumentet e udhëtimit, do të figurojnë si...

Ali Ahmeti mesazh emocionues për Abdurrahman Alitin

Me rastin e 5 vjetorit të ndarjes nga jeta e Abdurrahman Aliti, kryetarit të PPD-së, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se Aliti do...

Shikojeni momentin kur dënohen me 81 vjet sulmuesit e Ziadin Selës (Video)

Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin Sela, që ndodhi...