Sela shprehë qëndrimin e ASH se si do votojnë në referendum

Aleanca për Shqiptarët do të votojë e përmbajtur në seancën për caktimin e referendumit. Kryetari i ASh-së, Ziadin Sela tha se pasi se referendumi...

Sallë e re sportive në shkollën “Jeronim de Rada” në Çerkez të Kumanovës

Gjithsej 520 nxënës të shkollës fillore “Jeronim de Rada” nga fshati Çerkez i Kumanovës do të bëhet me sallë të re bashkëkohore e cila...

LSDM: Partia opozitare duhet të mësojë se si udhëhiqet shteti

Partia maqedonase në pushtet LSDM ka reaguar ndaj OBRM-PDUKM-së duke thënë se treguesit realë ekonomik i hedhin poshtë akuzat e OBRM-PDUKM-së, nga e cila...

Filloi aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gostivar

Ka filluar sot aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në territorin e komunës së Gostivarit. I pari ndërtim i cili u prish sot,...

Analizë: Fejsbuk përdorin 23 ministra në Qeveri, 14 janë aktivë në Tuiter dhe Instragram

Njëzet e tre nga gjithsej 26 ministra në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë në mënyrë aktive përdorin Fejsbuk, që është rritje për tre të...

Skandal: Tetovari rreh nënën e tij

Të dielën në ora 22.50 është lajmëruar në polici se ditën e njëjtë rreth ora 20 në Tetovë, N.U. fillimisht ka nisur që ta...

Zekiri harron korrupsionin qeveritar, vazhdon të ‘kacafytet” me BFIM-në

Deputeti i LSDM-së nuk ka thënë as edhe një fjalë për skandalin e fundit korruptiv të qeverisë me fondin e inovacionit. Heshtja e tij në...

Betohen anëtarët e rinj të KSHZ

Anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) janë betuar sot para kryetarit të Kuvendit të të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Fillimisht ka dhënë deklaratë...

Strukturat e BESËS të mobilizuara për referendum të suksesshëm!

Lëvizja BESA e Afrim Gashit, siç duket, ka filluar t’i mobilizojë strukturat partiake gjithandej Maqedonisë, duke kërkuar nga organet partiake dhe aktivistët e saj,...

Sela porosi Zaevit: Nuk shitemi!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela deklaroi nga Struga se partia që drejton është një zë i fuqishëm i shqiptarëve në Maqedoni dhe...