Sela nga Gostivari godet Zaevin dhe ka një porosi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot drejtoi kritika të ashpra ndaj politikave të kryeministrit Zoran Zaev. Ai gjatë qëndrimit të tij në Gostivar...

Shkup, “lutje të fitores” për ushtarët në operacionin “Dega e Ullirit”

Në Xhaminë e Murat Pashës në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup, sot është kryer “lutje të fitores” për ushtarët që marrin pjesë në operacionin “Dega...

Taravari në “luftë” me zv/ministrin e policisë Nuhiu dhe shefin e policisë së Gostivarit,...

Në takimin me efektivin e policisë në Gostivar, për të shënuar ditën e parë të këtij viti, shprehëm qëndrimin se do të kemi qasje...

Bujar Osmanit i mbeten edhe tre muaj

Zëvendëskryeministrit të Maqedonisë përgjegjës për çështjet evropiane, Bujar Osmani, i kanë mbetur edhe tre muaj në dispozicion për ta realizuar planin e famshëm 3-6-9,...

Jakimovski mundohet të instaloj urrejtje! Akuzon shqiptarët (Video)

Stevçe Jakimovski, kryetar i Opcionit Qytetar për Maqedoni (OQM) është shprehur kundër shqiptarëve për sa i përket çështjes së emrit të Maqedonisë. Sipas tij, është...

Mijallkov ka një pritje për 2018, ja deklarata e tij! (VIDEO)

Ish-shefi i DSK-së Sasho Mijallkov për TV21 deklaroi se viti 2017 nuk ka qenë shumë i suksesshëm për qytetarët dhe shpreson që viti i...

Zaev: Menduh Thaçi më duhet në qeveri me dy deputetët e tij! Pres emrat...

Po e vërtetë eshtë la deklaruar Zaev! Më duhen deputetët e Menduh Thaçit, pres ofertën e tij dhe kuadrot nga PDSH se çfarë do...

Ja cilët ditë janë jo pune në Maqedoni gjatë 2018

Në vitin 2018 qytetarët e Maqedonisë do të kenë katër fundjava të vazhduara. Nga gjithsej 11 ditë jo pune për të gjithë qytetarët, katër...

Prishe lirisht kontratën me VIP ose T-Home nëse ta kanë hequr një kanal televiziv

Shfrytëzuesit e shërbimeve të operatorëve kabllovik “VIP” dhe “Telekom” mund të shkëputen pa paguar diçka shtesë nga ata, në formë dënimi, që në momentin kur...

Ekskluzive: Fatime Fetai sot po e “dridh” gjykatën e Kërçovës, ja pse!

Prokurorja Speciale Publike, Fatime Fetai sot është në vizitë pune në Gjykatën themelore në Kërçovë dhe sipas informacioneve që posedon “pravosudstvo.mk”, ajo gjatë kësaj...