“S’di a do fitoj, por e di se Coca Cola-n e pijnë të gjithë...

Këshilli Qendror i Bashkimit të Romëve mbrëmë ka vendosur ta kandidojë kryetarin e vet, Amdi Bajram për presidentit të shtetit. Për portalin “Fokus”, Bajram thotë...

Kush do jenë drejtorët e rinj të BDI-së

Kreu i BDI-së po shqyrton disa kandidatura të degëve dhe propozime të tjera për drejtorë të ndërmarrjeve dhe agjencive qeveritare, që kjo parti po...

Zhvillohet takimi dytë mes ASH-së dhe Alternativës

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa kanë vazhduar takimin e radhës. Grupet e punës së koalicionit kanë diskutuar për programin zgjedhor që do të garojnë...

Qytetarët nga ora 16:00 në karantinë prej 85 orësh

Sot pasdite në ora 16:00 fillon karantina 85 orëshe për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut.Ndalesa për qarkullim të lirë do...

Policia financiare hyn në disa institucione, ja kontrollet e furishme

Policia financiare ka hyrë në Klinikat për hematologji dhe reumatologji dhe në Agjencinë për barna, qëllimi i inspektorëve ka qenë furnizimi i fundit për...

Komandanti i Forcave të SHBA-së për Evropë sot në Maqedoni

Për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë sot do të qëndrojë komandanti i Forcave të SHBA-së për Evropë, gjeneral-nënkoloneli Kristofer Kavoli. Gjenarali Kavoli në Ministrinë...

Lajm: Pjesëtari i Grupit të Kumanovës rrah rëndë Mile Janakievskin në burgun e Shutkës?

Burime të Gazetës Lajm kanë njoftuar se sot ka ndodhur një incident në burgun e Shutkës. Sipas tyre, pjesëtari i Grupit të Kumanovës me...

Mos kujtoj Zaevi se ai jep pushtetin kujt ti ket qefi, pushtetin e japin...

Shkruan:Ardian DEMIRI Zaevi e tha troç, deri sa të mos e ndryshoj politikën Ziadin Sela, nuk do mund të jetë në pushtet, që i bie...

VMRO-DPMNE ka informatorë në secilin institucion, MPB ka dëshmi

Ministri i brendshëm Oliver Spasovski tha se në të gjitha institucionet persona të caktuar informojnë VMRO DPMNE-në për zhvillimet brenda atyre Institucioneve. Spasovski tha...

Polici maqedonas e pranoi se Begu dhe Mirsadi janë kapur të gjallë në Lagjen...

Seanca e Gjykatës së Apelit për rastin Lagja e Trimave ka vazhduar sot, pa prezencën e pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, të cilët dje...