Çavkov pëson sulm në zemër, për herë të dytë

Mitko Cavkov ka pësuar përsëri sulm në zemër, raporton gazeta Lajm. Është hera e dytë që ish i pari i Ministrisë së brendshme po i...

Të shtunën diskutojnë krerët politik çështjen e emrit, i ftuar edhe Ahmeti

Të shtunën është paralajmëruar takim i përbashkët i kreut shtetëror dhe i liderëve të partive politike për të diskutuar çështjen e emrit të vendit. Pas...

Akuza të ndërsjellta në Lëvizjen Besa. Ja çfarë thotë Demiri

Sipas të ashtuquajturit "Krahu i Shkupit", mbështetësit e Bilall Kasamin, kanë plaçkitur selinë qëndrore në Shkup, duke thyer madje edhe dyert. “Për këtë plaçkitje ata...

Sela:Nuk trembemi. Ndalni kërcënimet dhe shantazhet

Denoncojmë para opinionit rastet e reja të presionit, shantazhit, kërcënimeve dhe largimeve nga puna të të punësuarve né administratën lokale. Në pamundësi për ti...

Sharje, përplasje dhe thyerje xhamash në Komunën e Strugës?!

Gara për pozicionime dhe mospërfillja e strukturave partiake nga ana e Ramiz Merkos ka filluar të tensionojë situatën brenda figurave kyçe në degën e...

25 vjet përkushtim i USAID-it për respektimin e të drejtave të njeriut në Maqedoni

Që nga fillimi i punës në vitin 1993, USAID ka mbështetur sundimin e ligjit në Maqedoni. Informacioni i bashkangjitur lidhet me aktivitetet e USAID-it në drejtim të përmirësimit dhe respektimit të drejtave...

VIDEO/BESA e Shkupit, akuza për demolimin e zyrës

I ashtuquajturi “krahu i Shkupit” i Lëvizjes Besa akuzon mbështetësit e Bilall Kasamit se u është dhënë posti i kryetarit të Këshillit të Komunës...

Tetovarja i dërgon foto intime djaloshit nga Shkupi, a mund ta qëlloni çka ka...

Vajza 26 vjeçare me iniciale A.F. nga Tetova, të hënën ka denoncuar në polici se është shantazhuar nga 24 vjeçari Xh.Z. nga lagja Radishan...

BDI paralajmëroi amendament për shfuqizimin e harxhimeve të rrugës për të gjithë funksionarët

Bashkimi Demokratik për Integrim, paralajmëroi amendament të harxhimeve rrugore të të gjithë funksionarëve, njofton Portalb.mk. Deputeti i BDI-së, Xhevat Ademi, në diskutimin e Komisionit për Financim...

Një i dënuar me burg të përjetshëm bën vetëvrasje në burgun e Shkupit, ja...

Burime nga burgu i Idrizovës njoftojnë se rreth orës 13 e 30 minuta  ka bë vetëvrasje një i burgosur në burgun e Idrizovës. Sipas...