Protestë e Agimit të Artë para MPJ-së greke gjatë takimeve të Osmanit

Derisa zëvendëskryeministri Bujar Osmani kishte takime me nikoqirët e tij në MPJ-në greke në Athinë, deputetët e partisë ultra të djathtë dhe nacionaliste Agimi...

The Guardian: Britania e Madhe i dhuroi Maqedonisë furrë djegëse që dëmton shëndetin e...

Gazeta prestigjoze britanike, “the Guardian” shkraun se Britania e Madhe i ka shkelur rregulloret e Bashkimit Evropian pasi që Maqedonisë i ka dhënë një...

Vetëm Zaev dhe Xhaferi në drekën tradicionale tek kryepeshkopi Stefani

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse të Maqedonisë – Arqipeshkopisë së Ohrit, z.z. Stefan me rastin e festave të Krishtlindjes dhe me rastin e ditës së...

Aeroporti i Shkupit paralizohet, vonohen disa fluturime

Për shkak të mjegullës dhe zvogëlimit të shikueshmërisë sot në mengjes në disa orë u ndalua komunikacioni i rregullt i aeroportit të Shkupit, “Aleksandri...

Kim Mehmeti në kombinim për Lëvizjen BESA?!

Publicisti dhe opinionisti i njohur Kim Mehmeti së fundi është duke u lutur nga përfaqësues dhe anëtarësia e Lëvizjes BESA për të marrë drejtimin...

Ne krye te partise nuk rrihet me revole ne brez

Emad MEHMETI Ne të rinjtë e Lëvizjes BESA mirë bëmë që nuk u besonim atyre që na thoshin të kemi kujdes, sepse disa nga themeluesit...

Çfarë po ndodhë me Qeverinë Zaev, s’ka kuorum

Është dita e parë e punës së Kuvendit për 2018-tën dhe mazhoranca assesi nuk arriti të sigurojë kuorum për ligjin e gjuhëve dhe zgjedhjen...

Dixhej Taravari

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari, priti sot Jeton Kadriun (DJ Dark Child), Ilir Selimin (DJ Knockout) dhe Xhelal Lushin (DJ Chronic). Dixhejët e...

Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi e fitojnë Sllobodan Bogoevskin në Gjykatë

Ish agjenti Sllobodan Bogoevski është fajtor se ka shpifur ndaj liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe ish funksionarit të lartë të po të njëjtës...

A mund të vjen Adnan Ismaili në krye të BESËS? Ja çka thotë Kasami

Lidhur me pyetjen se kush i ka vulat e partisë, kryetari tanimë i shkarkuar Bilall Kasami me qëndrim se nuk ka luftë në BESA...