VMRO do të kthehet ose jo në Kuvend, sot vendimi

VMRO-DPMNE sot në një mbledhje të brendshme të komitetit ekzekutiv do të vendos nëse do të kthehet ose jo në Kuvend. Lideri i VMRO-DPMNE-së,...

PPK është partia e re shqiptare me një nismëtar nga Kërçova

Veprimtari kërçovar Gafurr Adili ka paralajmëruar tashmë formimin e partisë së re, por ai ka zbardhur edhe detaje rreth saj. Ai ka nënvizuar se ...

Avni Tafili mesazh të forte për anëtarët dhe votuesit e Lëvizjes BESA

Avni Tafili, një përfaqësues i Lëvizjes Vetëvendosje i ka bërë thirrje aktivistëve të Lëvizjes BESA që të mos përçahen dhe të kultivojnë gjuhën e...

Luçi: Un jam me amanetin e Besës.e jo me ish kryetarin!

Daim Luçi,Krzyatar i Forumit Rinor të Levizjes Besa UNË JAM ME AMANETIN E BESËS, E JO ME ISH-KRYETARIN! Nuk mundet dikush t’ia do të mirën BESËS,...

Aksion policor në Haraçinë, konfiskohen 120 kilogramë drogë

Pjesëtarë të njesitit policor Alfa sonte kanë arrestuar një person në Haraçinë me 120 kilogramë drogë. Sipas burimeve të gazetës Lajm bëhet fjalë për droge...

Sela pritet të kthehet në qeveri, ky është kompromisi

Presioni i fuqishëm i faktorit ndërkombëtar duket se do të kthejnë Ziadin Selën në qeverinë e cila drejtohet nga kryeministri Zoran Zaev. Agjencia e lajmeve...

Kjo është përgjigjja e Kasamit për shpifjet dhe spekulimet që bëhen në opinion! (Video)

Ish-deputeti i Lëvizjes Besa, poashtu edhe i shkarkuar jo-zyrtarisht nga pozicioni i kryetarit, pas mbledhjes së sotme në selinë në Shkup, para medias ka...

Bujar Osmani në Athinë: Jemi në rrugë të mirë ta mbyllim problemin e emrit

Janari është muaj i rëndësishëm për agjendën euroatlantike për Maqedoninë, ka thënë zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për portalin grek në gjuhën angleze BalkanEu, transmeton KDP. Osmani të martën...

Ekskluzive: Gafurr Adili tregon se si do të quhet partia e tij!

Gafurr Adili PERTEJ TE MAJTES DHE TE DJATHTES - SHQIPTARIA..! PPK (Partia e Progresit Kombetar), nuk do te jete as majte dhe as e djathte, si...

Zaevi i nis helikopteret per renovim

Në hipodromin Moma Stanojloviq në Batajnic për renovim kanë arritur dy helikopter M-17 të cilët janë në pronë të Ministrisë së punëve të brendëshme. Mediat...