Sela: Në Maqedoninë e Veriut vazhdojnë proceset e montuara politike – gjyqësore

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët z. Ziadin Sela sot ka takuar shefin e Misionit të OSBE-së, Shkëlqesinë e tij Ambasador Klemens Koja. Në këtë takim...

Zbulohet alkool ilegal në një firmë në Кavadarci, arrestohet drejtori

Mbi 9,000 shishe alkool të paketuar në një sasi prej 0,7 litrash ose litërsh, të cilat nuk kanë një pullë akcize, u zbuluan tek...

Spasovski: VMRO-DPMNE dhe BDI në opozitë që të ripërtërihen, votoni për të ardhme të...

Qytetarët të dalin të votojnë qartë duke i cekur dallimet mes sundimit demokratik dhe prosperues të LSDM-së me regjimin të cilin e krijoi VMRO-DPMNE, porositi...

Kurir: Arrestohet këshilltari i Venko Filipçe, kapet me drogë?!

Dje, Infomax raportoi për një person duke u kënaqur me opium në qendër në Shkup, i cili u arrestua gjatë ditës në Parkun e...

Kryeministri Zaev shtron iftar me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit (Video)

Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, kryeministri i Republikës së Maqedonis së Veriut, Zoran Zaev organizoi Iftar. Në iftar morën pjesë kryetari...

Babë e birë nga Zajazi sulmuan dhe rrahën brutalisht drejtorin dhe ish-drejtorin e gjimnazit...

Babë e birë nga Zajazi sot rreth orës 11 kanë sulmuar dhe rrahur brutalisht drejtorin dhe ish-drejtorin e gjimnazit të Kërçovës, njoftoi zëdhënësi i...

Thaçi flet për të ardhmen e shqiptarëve në Maqedoni

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot para dite ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të kryetarit të ndjerë Arbën Xhaferi, duke përkujtuar...

Si do të jetë sot moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësirë dhe me reshje lokale të shiut. Në vend do të fryjë një erë e fortë jugore. Temperaturat e...

Mickoski: Jam takuar së fundi me Gruevskin, ja çfarë biseduam?

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka theksuar se pas një kohe të gjatë këtyre ditëve është takuar me kryetarin e nderit të kësaj partie,...

ASH: Përse të korruptuarit dhe të inkriminuarit e BDI-së janë të mbrojtur njëjtë si...

Aleanca për Shqiptarët reagon lidhur me zhvillimet aktuale dhe rastin "Zhvatja". Ja reagimi i plotë: "I nderuari zëvendëskryeministër për Euro-integrime, me gjithë entuziazmin tuaj mediatik për...