Tërmet i fuqishëm në Tetovë, dridhet edhe Shkupi e Prishtina

Sapo ndodhi një tërmet i fuqishëm në Tetovë, Nuk dihet ende se sa ishte shkalla e rihterit. Siç ka paralajmëruar instituti sizmik Maqedoninë do...

A po bëhet Aleanca me Besë, “ndejat” e shpeshta mes Selës dhe Kasamit

Në horizont është riaktivizim i bashkëpunimit mes "Aleancës për Shqiptarët" dhe Lëvizjes Besa. Burime të afërta me dy partitë për "Nezavisen" konfirmojnë se janë...

BDI me akuza të reja ndaj Taravarit

Nga mjediset e Komunës së Gostivarit, që më së paku duhet të jetë e politizuar, krerët e subjektit politik, Aleanca për Shqiptarët, shfrytëzuan nga...

Sela: Ja çka e nervozon BDI-në dhe Ali Ahmetin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela bashkë me kryetarin e komunës së Gostivarit, Arben Taravari kanë vizituar kryetarin e komunës së Vrapçishtit Isen...

A do të realizohet premtimi i Zaevit për rritjen e pagave deri në 500...

Maqedonia vitin 2017 e mbylli me rritjen më të ulët ekonomike të regjistruar ndonjëherë, me rritje të papunësisë dhe rrjedhimisht varfërimin e popullatës, bazuar...

Mediat greke: Osmani në Athinë, takim i mundshëm Cipras – Zaev në Davos

Janari është muaji ku pritet zhvillim i ngjarjeve në çështjen për emrin, publikojnë mediat greke dhe këtë qëndrim e mbështesin me takimet e mundshme...

Ky është pazari mes LSDM dhe BDI në Kumanovë, bie një drejtor shqiptar?

LSDM dhe BDI dje finalizuan dhe firmosën marrëveshjen për bashkëpunim dhe koalicionim në komunën e Kumanovës. Pas disa muajve është arritur kjo marrëveshje, e cila...

Po e qajnë pushtetin, por po bëhen gati për opozitë!

Disa funksionarë të dorëhequr të Aleancës për Shqiptarët po e qajnë pushtetin që lan. Ata thonë se qeveria sigurisht u krijon më shumë kushte...

Çka po ndodhë me kumbarinë mes Amdi Bajram dhe Sasho Mijallkov (VIDEO)

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov më nuk do të jetë kumbara tradicional i Ballos rome, që do të mbahet më 14 janar...

BDI-së i nevojitet kryetar i ri dhe reforma, ja kush e thotë! (FOTO)

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben taravari, në pres konferencën e mbajtur bashkë me liderin e Aleancës, Zijadin Sela, ka thënë se këshilltarët e...