Ja si dukej fletëvotimi për Iliridën!

LOJA FILLOI PARA 26 VJETËSH… Abdulla Mehmeti Me rastin e 26 vjetorit të Referendumit për Autonomi politike-territoriale të shqiptarëve në Maqedoni Më 11 dhe 12 janar 1992,...

Kurthi dhe sherri ndaj Kasamit. Ja çfarë i bëjnë

Mosmarrëveshjet brenda Lëvizjes Besa sa vijnë duke u shtuar. Pas paralajmërimit të hapjes së zyrës së re të krahut problematik të Shkupit në Tetovë, para...

Ja çka i gjen në burg ata që organizuan dhe përgjakën Zaevin dhe Selën...

Të paraburgosurit për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit mes të cilëve dhe deputetët Sasho Vasilevski dhe Luben Arnaudov si dhe Bogdan Ilievski-Batman nga...

Bilall Kasami i hyp skijave!! (FOTO)

Bilall Kasami, kryetari i një krahu të Lëvizjes Besa, pas shkarkimit të tij nga shumica e Këshillit Qendror si organi më i lartë partiak,...

Likovë, 3.6 milionë euro për ujësjellësin

Ujësjellësi në Komunën e Likovës pritet të bëhet realitet brenda dy viteve. Këtë në një intervistë për programin tonë e konfirmoi edhe kreu i...

Shpërthen gazetarja, i lëshon “bombë” të fortë Zaevit! (FOTO)

Gazetarja Mençe Toçi  ka shpërthyer kundër qeverisë aktuale të kryeministrit Zoran Zaev. Ajo ka theksuar se pakënaqësia po rritet përditë kundër kësaj qeverisje që...

Besa, “krahu i Shkupit” hap zyrë në Tetovë

Gjatë ditës së nesërme i ashtuquajturi “krahu i Shkupit” i Lëvizjes Besa hap zyrat në Tetovë, që nënkupton se kjo parti politike do të...

Profesor Bakiu: 26 vite nga referundumi për Iliridën. Pse e harruam?

Qashif Bakiu Një tentim për të instaluar autonominë e shqiptarëve në Maqedoni ishte ideja për Iliridën. Për shkak të pakënaqësive që u paraqitën me konstituimin...

Veleshtari kërcënon me “porno” videon vajzën e re nga Ohri, nëse nuk e pranon...

Stefan Dimoski, zëdhënës i Sektorit për Punë të Brendshme në Ohër ka theksuar se një 42 vjeçar nga Veleshta ka shantazhuar një vajzë të...

Rrahje e përgjakur në Tetovë (VIDEO)

Në orën 4 e 30 pas mesnate dy persona nga Tetova, O.S.(22) dhe S.S.(22) në stacionin policor në Tetovë kanë paraqitur rastin ‘dhunë’ nga...