Ilire Dauti: Zaevi vulosi kapitullimin e tij!

Profesoresha universitare Ilire Dauti, njëherit anëtare e Kryesisë Qëndrore në Aleancës për Shqiptarët (ASH) ka reaguar ndaj deklaratës së sotme të Kryeministrit Zoran Zaev...

Funksionari i BDI-së godet: Vizioni i Zaevit gjithnjë ka qenë falja e kriminelëve

Drejtori i Qendrës për Kulturë në Dibër nga radhët e BDI-së Artin Spahiu, në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar ndaj deklaratës së...

Avokatja Iseni: A do të përfshijë falja edhe të dënuarit e “Lagjes së trimave”

Avokatja Artene Iseni ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev se do të amnistohen sulmuesit e “27 Prillit” teksa shtriu dorën e pajtimit. Avokatja...

Pse u takuan Menduh Thaçi e Bilall Kasami

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaci ka zhvilluar një takim me kreun e Lëvizjes BESA Bilall Kasami transmeton Faktiditor.ch. Nuk janë dhënë detaje...

Kryetari i Gostivarit në vizitë te Shoqata e të verbërve “Realiteti”

Në Ditën ndërkombëtare të personave të verbër, kryetrari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari vizitoi zyrën e Shoqatës së personave të verbër dhe me...

Kapet burri që e vrau gruan në Reçicë të Vogël

Sonte policët e Tetovës në fshatin Gajre kanë arrestuar 53 vjeçarin A.K. i dyshari i cili mbrëmë në fshatin Reçicë e Vogël me armë...

Prej sot parkimi me pagesë në Gostivar, në javën e parë do të ketë...

Pas vendosjes së tabelave dhe përgatitjeve paraprake për rifillim të suksesshëm, prej sot pasdite do të zbatohet parkmi zonal me pagesë në Gostivar. Qyteti i...

Hetohen dy ish-funkisonarë qeveritarë të Maqedonisë

Dy ish-funksionarë qeveritarë janë nën hetime dhe dyshohen për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës zyrtare dhe kompetencave. Sipas Prokurorisë Publike, më 2016, njëri nga...

Prokuroria e Kumanovës ngren padi kundër një ish ministri të BDI-së, ja kush është!

Prokuroria Themelore e Kumanovës ka ngritur padi penale ndaj një ish ministry të BDI-së, i cili dyshohet për vepër të kryer deri sa ka...

Amnesti për 27 Prillin, Gashi godet Zaevin: Politika larg duart nga gjyqësori

Lëvizja BESA, me kryetar Afrim Gashin, në lidhje me ofertën e kryeministrit Zoran Zaev, për t’i falur dhunuesit e 27 prillit të vitit të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!