Karvan i llogaridhënies së funksionarëve të BDI-së në Studeniçan

Karvani i llogaridhënies së funksionarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim sot do të vazhdojë të jepet para qytetarëve të komunës së Studeniçanit. Me këtë rast,...

Bashkë të trija apo të ndarë?!

Nisma e ASH për një koalicion trepalësh me Lëvizjen BESA dhe Alternativën akoma nuk po finalizohet. Këtë javë apo javën tjetër pritet ti jepet...

Mickoski sot pas takimit me Mishel: Do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet...

Kreu i VMRO-DPMNE-së njoftoi sot se përfaqësuesit e partisë së tij do ta vazhdojnë të marrin pjesë në grupet e punës për ligjin e...

Spasovski dhe Zaev shprehën ngushëllime për tërmetin në Turqi

Kryeministri Oliver Spasovski shprehu ngushëllime për të pësuarit në tërmetin katastrofik, i cili mbrëmë e goditi Turqinë Lindore. “Shprehim mbështetje të fuqishme dhe solidaritet me...

Ahmeti: Pamje trishtuese nga Turqia mike

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një mesazhi në rrjetet socale ka shprehur ngushëllime për popullin turk pas tragjedisë së tërmetit në qytetin Elazig....

Iljazi: Zoran Zaevi në Çegran ishe njeri i padëshiruar

Zoran Zaevi në Çegran ishte njeri i pa dëshiruar, arsyet janë të qarta nga shkaku se për shqiptarët premtoj shumë dhe në fundë nuk...

Kërzhallovski: Në Maqedoni ka hapësirë për parti të reja

Drejtori organizatës joqeveritare QMBN, Aleksandar Kërzhallovski, i ftuar në emisionin “360 gradë” në Alsat, tha se në anketat e fundit ka rënie të partive...

Familja që lidh LSDM-në me Alternativën (FOTO)

Nuk janë të rralla rastet që anëtarë të një familje më të ngushtë mund të anëtarësohen dhe të jenë aktivistë partiakë në më shumë...

Ky është deputeti shqiptar që tha se “Putini ka ra në gjunjë” (Video)

Ish-deputeti Ruzhdi Matoshi ishte ai që i bëri me dije në Kuvendin e Maqedonisë se Kosova është realitet dhe shtet që duhet të pranohet...

Mishel: E ardhmja e Maqedonisë së Veriut është Evropa

Presidentit i Këshillit të Evropës, Çarlls Mishell, në një konferencë për shtyp gjatë vizitës së tij të parë në Shkup, tha se e ardhmja...